Battlefield ma być jak Call of Duty? EA zatrudnia weterana Activision Blizzard

Battlefield ma być jak Call of Duty? EA zatrudnia weterana Activision Blizzard

Electronic Arts poinformowało o zatrudnieniu Byrona Beede'a, byłego dyrektora generalnego oraz wieloletniego twórcy serii Call of Duty w Activision Blizzard. Doświadczony menadżer będzie od teraz przewodził rozwojowi serii Battlefield jako dyrektor generalny oraz starszy wiceprezes. Jak donoszą dziennikarze serwisu IGN, nowy pracownik bierze już udział w przygotowaniach do premiery tegorocznej odsłony cyklu, ale skupi się przede wszystkim na tych kolejnych (prace nad Battlefieldem 6 są już niemal na finiszu). Czyżby "Elektronicy" pozazdrościli Activision Blizzard tego, jak rozwija się w ostatnich latach Call of Duty? Możliwe, że Electronic Arts również chciałoby, aby Battlefield stał się w większym stopniu grą-usługą, obecną nie tylko na pecetach i konsolach, ale także na smartfonach i tabletach.

Electronic Arts zatrudniło do rozwoju serii Battlefield Byrona Beede'a, weterana Activision Blizzard, który współtworzył m.in. Call of Duty Warzone, Call of Duty Mobile oraz Destiny.

Po tym, jak zatrudniono Beede'a, nie byłoby w tym niczego zaskakującego, wszak mężczyzna w przeszłości pracował m.in. nad darmowym Call of Duty Mobile oraz mobilnym Call of Duty Mobile. Podczas okresu zatrudnienia w Activision Blizzard pełnił także istotną rolę w pracach nad sieciowym Destiny. Teraz, w strukturach Electronic Arts, Beede będzie odpowiadał przed samym Vince'em Zampellą, współzałożycielem Respawn Entertainment, przewodzącym obecnie oddziałowi EA DICE. Powyższa wiadomość może mówić bardzo wiele o tym, co czeka serię Battlefield w dalszej przyszłości. Co zaś się tyczy przyszłości bliższej...

 Battlefield 6 nie otrzyma trybu single player

Miłośnicy Battlefielda nie będę musieli długo czekać na kolejne materiały pochodzące z szóstej odsłony serii. Electronic Arts zapowiedziało, że "szóstka" zostanie oficjalnie zapowiedziana już w najbliższą środę, tj. 9 czerwca, o godz. 16:00 czasu polskiego. Tak więc już za kilka dni przekonamy się, w jakim stopniu potwierdzą się liczne plotki krążące w ostatnim czasie wokół gry. Na pewno już nie potwierdziły się te mówiące o tym, że Battlefield 6 trafi wyłącznie na pecety i konsole nowej generacji. EA stanowczo temu zaprzeczyło - gra zostanie wydana także w wersjach na PlayStation 4 oraz Xboksy One.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield ma być jak Call of Duty? EA zatrudnia weterana Activision Blizzard

 0