Battlefield V już oficjalnie - seria powraca do II wojny światowej

Battlefield V już oficjalnie - seria powraca do II wojny światowej

Battlefield V  doczekał się właśnie oficjalnej prezentacji i zgodnie z tym, co sugerowały liczne przecieki oraz wypuszczony niedawno teaser, seria wraca do swoich korzeni z zupełnie nowym spojrzeniem na II wojnę światową.

Nowa odsłona popularnej serii shooterów ma być "największą i najbardziej wciągającą grą z serii Battlefield", po której "nic nie będzie takie samo", ale bardzo podobne hasła rzucano w czasie prezentacji Call of Duty" Black Ops 4, więc traktować trzeba to jako czyste zabiegi marketingowe. Co jednak na pewno ucieszy weteranów tego cyklu, DICE zabiera nas z powrotem do czasów, kiedy wszystko się zaczęło – II wojny światowej. " Postacie, miejsca i bronie sprzed dziesięcioleci powracają do życia dzięki olśniewającej, nowoczesnej grafice i innowacyjnej fabule. Nieopowiedziane wcześniej historie wciągną cię w wir zdarzeń z początku II wojny światowej – od desantów powietrznych po bitwy pancerne – które, choć zapomniane, miały decydujący wpływ na przebieg konfliktu. To nie będzie II wojna światowa, jaką znasz. To Battlefield V" - tak twórcy opisują swoją nową produkcję. Poza tym będziemy wznosić tu fortyfikacje, remontować zniszczone zabudowania lub przemieszczać broń stacjonarną, by jak najlepiej wykorzystać jej siłę ognia. Producent zapewnia, że zobaczymy i poczujemy  broń stacjonarną, by jak najlepiej wykorzystać jej siłę ognia.

EA rezygnuje z przepustki sezonowej premium i nie uświadczymy tu lootboxów, a w Battlefield V powrócą też „Opowieści Wojenne”, czyli kampania singleplayer, której zabraknie w nowym CoD

 "Walka wciągnie cię jeszcze bardziej – teraz zobaczysz i poczujesz siłę wybuchów, przeciągniesz rannego sojusznika w bezpieczne miejsce i zestrzelisz lecące granaty." Co więcej, współpraca drużynowa będzie bardziej zaawansowana i satysfakcjonująca niż kiedykolwiek, a dużo uwagi poświęcono też personalizacji żołnierzy, broni i pojazdów - będziemy zmieniać wszystko od tego, jak wyglądają, po ich styl gry. Nasza kompania zostaje z nami w klasycznych trybach wieloosobowych czy kooperacyjnym trybie Sił Połączonych, ewoluując wraz z twoimi postępami. "Teatr wojny" to z kolei nowy model wsparcia po premierze gry, gdzie DICE przygotowuje podróż przez mniej znane i niespodziewane pola bitwy drugiej wojny światowej, na którą wyruszymy wraz ze swoją kompanią. Zaczynając od inwazji na Europę i udając się w głąb największego konfliktu w dziejach ludzkości. "Wielkie operacje" rozgrywane w ramach "Teatru wojny" to zaś "Operacje", ale rozgrywane na jeszcze większą skalę niż w Battlefield 1. Co warto podkreślić, EA rezygnuje z przepustki sezonowej premium i nie uświadczymy tu lootboxów, a w Battlefield V powrócą też „Opowieści Wojenne”, czyli kampania singleplayer, której zabraknie w nowym CoD.

Tytuł dostępny będzie już od 11 października, w ramach przedpremierowych wersji próbnych w EA Access oraz Origin Access, od 16 października dla osób, które zamówiły Edycję Specjalną Battlefield V przedpremierowo oraz od 19 października dla posiadaczy Edycji Zwykłej Battlefield V. Gra zostanie w pełni zlokalizowana (dubbing) na polskim rynku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield V już oficjalnie - seria powraca do II wojny światowej

 0