Battlefield V pobiło swój rekord. Takiej popularności jeszcze nie widzieliśmy

Battlefield V pobiło swój rekord. Takiej popularności jeszcze nie widzieliśmy

Strzelanka EA z czasów II wojny światowej Battlefield V bije własny rekord liczby graczy na Steamie. To efekt wyprzedaży na Steamie.

Battlefield V powrócił do centrum uwagi – strzelanka EA osadzona w II wojnie światowej z 2018 roku ustanowiła swój rekord wszech czasów na platformie Steam pod względem liczby graczy grających jednocześnie. Obecnie ta gra FPS jest dostępna na Steamie z ogromną zniżką wynoszącą aż 92%, co skłoniło wielu graczy do wypróbowania tej odsłony serii. W wyniku tej dynamicznej zmiany BFV wyprzedziło tytuły takie jak Baldur's Gate 3 i Left 4 Dead 2 od Valve na Steamie, zbliżając się do aktualnej bazy użytkowników Steam Call of Duty MW3.

Wyprzedaż Battlefield V Definitive Edition trwa jeszcze przez dwa dni, aż do wtorku, 28 listopada. Gra oferowana jest z 92% rabatem, co oznacza, że można ją nabyć za jedyne 3,99 dolara lub 3,59 funta, w porównaniu do standardowej ceny wynoszącej 49,99 dolara lub 44,99 funta.

Po ogromnej jesiennej wyprzedaży na Steamie, gdzie cena Battlefield V spadła poniżej czterech dolarów, nastąpił wzmożony napływ graczy, co znacząco zwiększyło liczbę graczy na platformie w porównaniu z ostatnią średnią. Teraz odwieczna rywalizacja pomiędzy kultowymi grami FPS, CoD i Battlefield, jeszcze bardziej się zaostrza, gdy liczba graczy BFV na Steamie osiągnęła nowy poiom. 24 listopada Steam Charts ogłosiło, że Battlefield V pobił swój rekord wszech czasów, przyciągając 90 542 graczy jednocześnie. To znaczący wzrost w porównaniu z poprzednim rekordem wynoszącym 89 814 z sierpnia 2021 roku.

Chociaż Battlefield V nie osiągnął poziomu graczy jak w przypadku rekordowego momentu Battlefield 2042 w październiku tego roku, gdy gra zanotowała ponad 107 000 graczy jednocześnie, to nadal jest to imponujący wynik. Dzięki obecnej promocji, Battlefield V zbliża się do Call of Duty, które osiągnęło szczytową liczbę 127 692 graczy jednocześnie w ciągu 24 godzin. Okazuje się, że duże obniżki cen są świetną okazją dla graczy do powrotu do ulubionych tytułów lub nawet wypróbowania nowych gier z serii, których mogliby nie zauważyć. Takie zainteresowanie często może prowadzić do dalszego wzrostu popularności – widząc rozwój gry na Steamie, coraz więcej graczy decyduje się dołączyć, szczególnie gdy serwery są pełne.

 

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield V pobiło swój rekord. Takiej popularności jeszcze nie widzieliśmy

 0