be quiet! przedstawia nowe chłodzenie. Oto Dark Rock 5

be quiet! przedstawia nowe chłodzenie. Oto Dark Rock 5

Firma be quiet! wprowadza nowe chłodzenie. Jeszcze w tym miesiącu na półkach sklepowych pojawi się Dark Rock 5. Producent chwali się wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii wentylatora oraz ulepszonym systemem montażu. Znamy cenę oraz dokładną datę wprowadzenia Dark Rock 5 do sprzedaży.

Do oferty chłodzeń firmy be quiet! dołączył właśnie nowy model. Niemiecki producent sprzętu przedstawił Dark Rock 5. Zdaniem be quiet! nowe chłodzenie poprawia standardy wydajności swojego poprzednika, jakim jest Dark Rock 4. Osiągnięto to łącząc sprawdzoną konstrukcję z "najnowocześniejszą technologią wentylatora". Tak samo jak poprzednik, model Dark Rock 5 jest chłodzeniem z jedną wieżą. Dzięki swojej asymetrycznej budowie oraz specjalnym wycięciom ma on zapewniać kompatybilność z wysokiej klasy płytami głównymi oraz modułami pamięci RAM.

Według producenta wentylator ten generuje 29,8 dB(A) przy maksymalnej prędkości.

be quiet! Dark Rock 5
be quiet! Dark Rock 5

Dark Rock 5 posiada 6 rurek cieplnych, a za aktywną część chłodzenia odpowiada wentylator Silent Wings 4 o rozmiarze 120 mm z możliwością sterownia za pomocą sygnału PWM. Według producenta wentylator ten generuje 29,8 dB(A) przy maksymalnej prędkości. Osoby szukające dodatkowej wydajności chłodzenia mają opcję montażu drugiego wentylatora na tylnej części chłodzenia. 

Ulepszony system montażu, cena i data uruchomienia sprzedaży

Podczas produkcji Dark Rock 5 wykorzystywana jest specjalna czarna powłoka z cząsteczkami ceramicznymi, która nie tylko nadaje chłodzeniu elegancki wygląd, ale również zapewnia świetne przenoszenie ciepła. Firma be quiet! chwali się też ulepszonym systemem montażu. Ich nowy cooler posiada wstępnie zamontowany mostek oraz śruby. Na górze znajduje się natomiast magnetyczna pokrywa z siatki, która ułatwia dostęp do śrub oraz ukrywa zakończenia rurek cieplnych.

be quiet! Dark Rock 5
be quiet! Dark Rock 5

Warto też dodać, że dzięki wykorzystaniu niklowanej podstawy, Dark Rock 5 jest "kompatybilny" nie tylko ze standardowymi pastami termoprzewodzącymi, ale również i z ciekłym metalem.Na Dark Rock 5 udzielana jest 3-letnia gwarancja producenta. Rekomendowana cena dla tego chłodzenia to 69,90 euro. Sprzedaż rozpocznie się 25 czerwca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: be quiet! przedstawia nowe chłodzenie. Oto Dark Rock 5

 0