Będzie kontynuacja Life is Strange!

Będzie kontynuacja Life is Strange!

Life is Strange doczeka się sequela. Studio DONTNOD właśnie opublikowało dzisiaj krótki filmik z podziękowaniami dla fanów za ich wsparcie, przy okazji wyjawiając swoje zamiary związane z ich kultową produkcją z 2015r.

Francuscy deweloperzy pochwalili się przy okazji, że ich epizodyczną przygodówkę nabyło trzy miliony osób. Ujawnili także, że prace nad kolejną odsłoną Life is Strange trwają od momentu wydania gry w wersji pudełkowej. Dla przypomnienia - to wydarzenie miało miejsce 19 stycznia 2016, co oznacza, że studio pracuje nad kontynuacją Life is Strange od niespełna półtora roku. Niestety na tym konkrety się kończą, ale na pewno przekazane przez DONTNOD informacje zelektryzują fanów przygód Max i Chloe. W zeszłym roku firma Square Enix, wydawcy Life is Strange, ogłosiła powstanie serialu opartego produkcji Legendary Digital Studios opartego na grze. Obsada ani dalsze szczegóły nie są na razie znane.

Ekipa DONTNOD pracuje także nad grą Vampyr, która ma się ukazać pod koniec tego roku

Life is Strange to gra przygodowa podzielona na 5 odcinków. Historia traktuje o Max Caulfield, młodej studentce fotografii, która przypadkiem odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce - konkretnie zdolność manipulacji czasem. Brzmi to jak filmowy frazes rodem z produkcji o superbohaterach, ale Life is Strange jest osobliwym miksem Twin Peaks, ambitnego kina niezależnego, thrillera kryminalnego, a nawet posiada elementy surrealistycznego horroru. Całość wypełniona jest po brzegi nawiązaniami do popkultury i oferuje całkiem sporą dozę wyborów i pomniejszych ścieżek, jakimi mogą potoczyć się dalsze losy protagonistki i otaczającego ją świata. Być może o kontynuacji usłyszymy na zbliżających się targach E3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Będzie kontynuacja Life is Strange!

 0