Będziemy przyklejeni do ekranu i... ładowarki. Gogle od Apple mają śmiesznie małą baterię

Będziemy przyklejeni do ekranu i... ładowarki. Gogle od Apple mają śmiesznie małą baterię

Według najnowszych doniesień, rewolucyjne gogle mieszanej rzeczywistości od Apple mają dość uciążliwy, a jednocześnie łatwy do rozwiązania problem. Chodzi o baterię, a konkretniej jej pojemność. Ta jest wybitnie mała, co przekłada się na śmiesznie krótki czas pracy urządzenia.

Mocy obliczeniowej wystarczy. Ale co za baterią?

Apple Vision Pro, czyli gogle mieszanej rzeczywistości (MR) od producenta iPhone'ów wywołały niemałe poruszenie. Gigant z Cupertino zadbał, aby urządzenie było wręcz naszpikowane zaawansowaną technologią. Za obraz odpowiadają 2 wyświetlacze i to nie byle jakie, bo każdy ma aż 23 miliony pikseli. Na dodatek sprzęt wyposażony jest nie w jeden, a dwa chipy.

Mocy obliczeniowej raczej nie zabraknie, jednak baterii... już tak.

Najcięższymi obliczeniami zajmuje się procesor M2, który Apple montuje w pełnoprawnych komputerach. Asystuje mu zupełnie nowy układ nazwany R1. Jego zadania to przetwarzanie danych wejściowych z kamer, sensorów oraz mikrofonów oraz przesyłanie obrazów na na wyświetlacze w zaledwie 12 milisekund. Mówimy zatem o naprawdę potężnym sprzęcie upchanym w tak niewielką obudowę. Mocy obliczeniowej raczej nie zabraknie, jednak baterii... już tak.

Goglom od Apple może zabraknąć energii już po 2 godzinach

Gogle od Apple wręcz kuleją w kwestii czasu pracy na zasilaniu z akumulatora. Jak pisze @analyst941, dołączany akumulatorek ma pojemność zaledwie około 6500 mAh. Wystarcza to tylko na 2 godziny pracy, o czym zresztą nawet Apple informuje na stronie produktu.

Znacznie lepiej mogłyby tutaj wypadać rozwiązania firm trzecich. Według szacunków @analyst941, akumulator o pojemności 20 000 mAh pozwoliłby urządzeniu pracować nawet przez 6 godzin. Większa bateria nie miałaby chyba już sensu. Dodatkowa pojemność wiąże się z większym rozmiarem samej kostki ładującej, co mogłoby wpłynąć na komfort użytkowania gogli.

Poza tym, chyba mało kto korzystałby z Vision Pro nieprzerwanie przez 6 godzin. Istnieje szansa, że to właśnie dlatego Apple tak bardzo ograniczyło pojemność fabrycznego akumulatora. Może dobrze wiedzą, że używanie gogli przez więcej niż 2 godziny to już wyczyn. A może będą chcieli dodatkowo... zarobić na sprzedaży baterii o większej pojemności. Co sądzicie o Apple Vision Pro, uda im się spopularyzować tę kategorię sprzętu?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Będziemy przyklejeni do ekranu i... ładowarki. Gogle od Apple mają śmiesznie małą baterię

 0