BenQ EW2770QZ – pierwszy monitor z technologią B.I.+

BenQ EW2770QZ – pierwszy monitor z technologią B.I.+

Firma BenQ zaprezentowała pierwszy monitor z obsługą technologii Brightness Intelligence Plus (B.I.+) - model o nazwie EW2770QZ.

BenQ EW2770QZ to pierwszy monitor z technologią Brightness Intelligence Plus (B.I.+). Wyposażony jest w 27-calowy panel IPS o rozdzielczości QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. Może wyświetlić 16,7 mln kolorów w 8-bitowej głębi. W 100 procentach pokrywa paletę barw sRGB.

Jednak najważniejszym elementem urządzenia ma być właśnie technologia Brightness Intelligence Plus (B.I.+). Oznacza to, że monitor wyposażony jest w czujnik oświetlenia, który dodatkowo rozpoznaje temperaturę barwową. Na tej podstawie dobiera parametry wyświetlacza. Dodatkowo monitor rozpoznaje wyświetlane sceny i dopasowuje również ich ustawienia. Jasne elementy nie mają być prześwietlone, a ciemne mają mieć odpowiednią głębię. To z kolei ma się przekładać na wysokiej jakości obraz w każdych warunkach. Tak przynajmniej zapewnia BenQ.

Dodatkowo monitor korzysta z technologii Flicker Free, a także ma filtr światła niebieskiego. Wyposażony jest w głośniki stereo. Do komputera można go podłączyć przez złącze HDMI lub DisplayPort. Dzięki systemu montażowemu VESA można go powiesić na ścianie. Niestety, na ten moment nie znamy ani dokładnej daty premiery BenQ EW2770QZ, ani ceny.

BenQ EW2770QZ

Pokaż / Dodaj komentarze do: BenQ EW2770QZ – pierwszy monitor z technologią B.I.+

 0