BenQ PD2710QC – monitor ze 100% pokryciem barw sRGB

BenQ PD2710QC – monitor ze 100% pokryciem barw sRGB

Firma BenQ powiększyła swoją ofertę monitorów dla profesjonalistów o nowy model PD2710Q. Model ten jest wyposażony w panel IPS LED ze 100-procentowym pokryciem palety barw sRGB.

BenQ PD2710QC wyposażony jest w 27-calową matrycę IPS LED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Producent obiecuje, że pokrywa ona 100 procent palety barw sRGB, co jest szczególnie ważne dla osób zajmujących się grafiką komputerową i projektowaniem. Właśnie dlatego model ten oferuje dedykowane tryby: CAD/CAM, Animation oraz Darkroom. Każdy z nich dedykowany jest do innych programów i celów.

Przy okazji BenQ PD2710QC to jeden z pierwszych monitorów wyposażonych w stację dokującą ze złącze USB typu C o przepustowości 5 Gb/s. Dostarcza on 61 W energii, dzięki czemu możliwe jest ładowanie laptopa lub smartfona czy też tabletu. Złącze pozwala również na przesyłanie bezstratnego obrazu 2K QHD.

Monitor otrzymał certyfikat Technicolor, co oznacza, że spełnia odpowiednie standardy odwzorowania barw. Wyposażony jest także w technologię flicker-free oraz tryb redukcji szkodliwego światła niebieskiego, które niszczy wzrok i zaburza rytm dobowy. Monitor można zawiesić na ścianie, dzięki systemowi VESA. Ma wbudowane głośniki stereo. Z komputerem łączy się przy pomocy złącza HDMI lub DisplayPort.

Cena nie jest na razie znana.

BenQ PD2710QC

Pokaż / Dodaj komentarze do: BenQ PD2710QC – monitor ze 100% pokryciem barw sRGB

 0