BenQ wprowadza do sprzedaży EX3501R - zakrzywiony monitor VA z trybem HDR

BenQ wprowadza do sprzedaży EX3501R - zakrzywiony monitor VA z trybem HDR

BenQ wypuścił swój nowy flagowy monitor dla miłośników oglądania filmów, ale EX3501R to sprzęt, którym mogą zainteresować się także gracze. Ten 35-calowy zakrzywiony ultraszeroki model wspiera standard HDR10 i pochwalić może się wysoką rozdzielczością oraz częstotliwością odświeżania.

EX3501R wyposażony został w zakrzywiony panel (promień krzywizny 1800R) VA o rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli (proporcje 21:9) i odświeżaniu 100 Hz. Pomimo iż BenQ promuje ten model technologią HDR, która gwarantować ma wyższą jasność, poziom kontrastu, bardziej szczegółowy obraz i szersze spektrum kolorów, to jednak monitor oferuje maksymalną jasność jedynie na poziomie 300 nitów i 8-bitową paletę kolorów. Oznacza to mniej więcej tyle, że otrzymujemy tu jedynie symulację HDR, a nie prawdziwą obsługę tej techniki. Niestety coraz więcej producentów sięga po tego typu zagrywki i jako pierwszy podobne rozwiązanie wprowadził Dell. Pochwalić trzeba za to wysoki kontrast wynoszący 2500:1, szerokie kąty widzenia na poziomie 178° zarówno w pionie, jak i poziomie oraz stosunkowo szybki czas reakcji (4 ms GtG).

BenQ EX3501R to ciekawy monitor, ale jeśli szukacie sprzętu z prawdziwym wsparciem dla technologii HDR, to lepiej poszukać czegoś innego

Poza tym, sprzęt oferuje też specjalne tryby do przyjemniejszego oglądania filmów z odświeżaniem 24 Hz, 25 Hz i 30 Hz. Technologia FreeSync, która oferowana jest w zakresie odświeżania 48~100Hz gwarantować powinna zaś płynny obraz bez efektu rwania i przycinania. Sprzęt posiada ponadto złącza: DP 1.4, dwa HDMI 2.0, 3,5 mm minijack, dwa USB 3.1 i USB typu C. Cena i data premiery jak na razie pozostają nieznane. Tajwański producent chwali się też zastosowaniem autorskiej technologii Brightness Intelligence Plus, która aktywnie wykrywa natężenie i temperaturę światła w naszym otoczeniu i dostosowuje obraz do tych parametrów. BenQ EX3501R właśnie debiutuje na rynku, ale producent nie pochwalił się jeszcze ceną tego monitora.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: BenQ wprowadza do sprzedaży EX3501R - zakrzywiony monitor VA z trybem HDR

 0