BenQ X1300i - projektor 4LED do gier i rozrywki z Android TV

BenQ X1300i - projektor 4LED do gier i rozrywki z Android TV

BenQ wprowadza na polski rynek pierwszy na świecie projektor z czterodiodowym (RGBB) źródłem światła o jasności 3000 ANSI lumenów, zaprojektowany z myślą o graczach i miłośnikach domowej rozrywki na wielkim ekranie - model BenQ X1300i 4LED 1080p HDR. Wbudowany Android TV daje - bezpośrednio z projektora - łatwy i szybki, bezprzewodowy dostęp do filmów, seriali TV, koncertów, sportu i innych treści zgromadzonych w sklepie Google Play, Amazon Prime Video oraz innych platformach VOD i streamingowych. Projektor ma tzw. natywną rozdzielczość FHD 1080p (1920x1080), ale prawidłowo wyświetla obrazy formatu: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p i 2160pi z obsługą HDR (HDR10 i HLG). Obiektyw z 1,2x zoomem optycznym pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz o przekątnej w zakresie 30-300 cali (0,8-7,62m) z 98% pokryciem palety kolorów Rec. 709. Automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych w pionie i ręczna w poziomie ±30° - bardzo upraszczają szybką instalację projektora w niemal każdych warunkach np. na organizowanej ad hoc imprezie towarzyskiej.

BenQ wprowadza na polski rynek pierwszy na świecie projektor z czterodiodowym (RGBB) źródłem światła o jasności 3000 ANSI lumenów, zaprojektowany z myślą o graczach i miłośnikach domowej rozrywki na wielkim ekranie.

4LCD to źródło światła składające się z czterech diod (RGBB). Dodanie drugiej diody niebieskiej (B) umożliwiło zwiększenie jasności obrazu bez zauważalnego zwiększenia ilości wydzielanego ciepła, mającej wpływ na żywotność projektora. Funkcja automatycznej kolorów zapewnia stabilność kolorystyki obrazu przez cały okres eksploatacji, eliminując pojawianie się, zwykle zielono-niebieskiej, tonacji obrazu. GameMaestro to rozwiązanie firmy BenQ optymalizujące ustawienia parametrów obrazu i dźwięku, tak by zapewnić, jak najpełniejsze wrażenia w trzech kategoriach gier: RPG, FPS i SPG (Sports Game). W grach RPG (Role-playing Games) oznacza to wierne odwzorowanie bogactwa kolorów i przestrzeni dźwiękowej oraz atmosfery wykreowanego świata. W produkcjach FPS (First Person Shooting) najistotniejsze jest precyzyjne, błyskawiczne rozpoznanie wroga – zdemaskowanie kamuflażu w najciemniejszych partiach sceny - wizualnie i akustycznie. Tryb SPG (Sport Game) to realistyczne kolorystyczne odwzorowanie scenerii stadionu czy hali sportowej z ich dźwiękową atmosferą i dramaturgią.

BenQ X1300i - projektor 4LED do gier i rozrywki z Android TV

X1300i ma niewielkie, zaledwie 8,3 milisekundowe opóźnienia reakcji (input lag), co w połączeniu 120 Hz odświeżaniem zapewnia niezwykle płynną rozgrywkę i pozwala na pełną interakcję w czasie rzeczywistym. Ma to ogromne znaczenie w przypadku szybkich gier sportowych czy strzelanek, w których szybkość reakcji decyduje o zwycięstwie. Zdefiniowane tryby ustawień umożliwiają szybką zmianę parametrów wyświetlanych obrazów i dostosowanie ich do rodzaju i natężenia oświetlenia otoczenia oraz wyświetlanych treści np. uzyskanie naturalnych odcieni skóry zawodników i żywej zieleni murawy stadionu czy boiska. Tryb Gra pozwala lepiej dostrzegać szczegóły w cieniach i ciemnych partiach obrazu, co ma ogromny wpływ na skuteczność rozpoznawania przeciwnika i podejmowanie szybkich decyzji prowadzących do zwycięstwa.

BenQ X1300i - projektor 4LED do gier i rozrywki z Android TV

Bongiovi DPS (Digital Power Station) wykorzystuje opatentowany algorytm ze 120 punktami kalibracji do optymalizacji sygnału audio w czasie rzeczywistym oraz funkcją Dynamic Stereo Enhancement do generowania reaktywnego dźwięku przestrzennego dla różnych potrzeb. W połączeniu z dwoma 5W głośnikami treVolo z komorą rezonansową X1300i tchnie nową jakość i pozwoli całkowicie zatopić się w magicznym świecie gier czy innej multimedialnej rozrywki. LumiExpert to funkcja umożliwiająca automatyczną korektę jasności obrazu zależnie od natężenia oświetlenia otoczenia, co pozwala się bardziej skupić na śledzeniu akcji na ekranie zwiększając komfort gry czy oglądania wydarzeń sportowych. BenQ X1300i jest już dostępny w Polsce w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 5859 złotych. Gwarancja 24 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Pokaż / Dodaj komentarze do: BenQ X1300i - projektor 4LED do gier i rozrywki z Android TV

 0