BenQ zapowiada monitor dla e-sportowców z odświeżaniem 240 Hz

BenQ zapowiada monitor dla e-sportowców z odświeżaniem 240 Hz

BenQ Zowie XL2540 to nowy monitor, stworzony z myślą i profesjonalnych graczach. Model ten wyróżnia się głównie bardzo szybkim odświeżaniem obrazu na poziomie 240 Hz.

Monitor BenQ Zowie XL2540 to produkt stworzony z myślą o e-sportowcach. Jest on wyposażony w matrycę TN o przekątnej 24,5 cala i rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. To, co wyróżnia go na tle konkurencji, to odświeżanie 240 Hz. Pozostałe parametry to między inny kontrast 1000:1, jasność 300 cd/m2 oraz czas reakcji wynoszący 1 ms.

Monitor ma się przede wszystkim sprawdzić w grach e-sportowych, które zazwyczaj nie mają zbyt wysokich wymagań. Dotyczy to przede wszystkim takich gier, jak Counter-Strike: Global Offensive, w którym ponad 200 klatek na sekundę da się uzyskać już na komputerze o średniej wydajności. Dodatkowo monitor wyposażony jest w specjalne panele, dzięki którym gracze mają skupiać się na tym, co dzieje się na ekranie.

BenQ Zowie XL2540 ma cztery wyjścia wideo: dwa HDMI, DisplayPort 1.2 oraz DVI-DL. Do tego dostępny jest hub USB z trzema portami USB 3.0, a także gniazda mini-jack 3,5 mm słuchawkowe i mikrofonowe. Użytkownicy na pewno docenią funkcję pivot oraz technologię flicker-free, która eliminuje migotanie obrazu na wszystkich poziomach jasności. Funkcjami monitora można sterować przy pomocy dołączonego pilota.

Monitor ma trafić do sprzedaży mniej więcej w połowie listopada. Cena nie jest jeszcze znana, ale pierwsze przecieki mówią o kwocie około 500 dolarów.

Komentarze


Ładuję...