Beta Destiny 2 na PC zaczyna się za miesiąc; znamy wymagania

Beta Destiny 2 na PC zaczyna się za miesiąc; znamy wymagania

Niedawno posiadacze PS4 oraz Xbox One mieli okazję przetestować nadchodzący kooperacyjny shooter FPP, Destiny 2. Wiadomo było, że użytkownicy PC będą musieli poczekać na swoją kolej, ale nie wiadomo było konkretnie jak długo. Tym razem firma Bungie wreszcie podała tę niezwykle ważną informację.

Do tej pory w testach beta brali udział właściciele PS4 i Xbox One. Były ich dwa etapy - pierwszy dla osób, które złożyły pre-ordery na grę (od 18 lipca na PS4 i dzień później na Xbox One), a następnie dwa dni później ruszyła otwarta beta dla wszystkich, która ostatecznie po dwudniowym przedłużeniu trwała do 25 lipca. Tak samo podzielone będą testy na PC. Zainaugurują je preorderowicze 28 sierpnia, po czym pozostałe osoby uzyskają dostęp następnego dnia. Całość planowo zakończy się 31 sierpnia, aczkolwiek niewykluczone jest, że Bungie zdecyduje się na przedłużenie bety, tak jak to miało już miejsce na konsolach.

Posiadacze PC muszą zarówno czekać nieco dłużej tak na betę, jak i na premierę gry, ale na pocieszenie to oni jako jedyni zagrają w 60 FPS-ach.

Bungie przy okazji podało wymagania sprzętowe gry, które - trzeba przyznać - do wygórowanych (poza ilością RAM-u) nie należą. Tak więc w kwestii procesora, do minimalnych ustawień wystarczy nam Intel Core i3-3250 bądź AMD FX-4350. W kwestii GPU, wystarczy nam GeForce GTX 660 z 2 GB VRAM bądź Radeon HD 7850 z takąż samą ilością. Jeśli chodzi natomiast o pamięć operacyjną, musimy dysponować minimum 6 GB RAM-u. Z drugiej strony, zalecane wymagania to procesor Intel Core i5-2400 bądź AMD Ryzen R5 1600X, karta graficzna GeForce GTX 970 lub Radeon R9 390. Rekomendowana ilość RAM to 8 GB. Niestety PC-towcy będą musieli poczekać nieco dłużej na premierę gry. Na PS4 i Xbox One zadebiutuje ona 6 września, natomiast na PC dopiero 24 października. Na pocieszenie - tylko posiadacze komputerów osobistych zagrają w 60 FPS-ach, co nawet nie będzie możliwe w przypadku Xbox One X pomimo prawdopodobnego (ale nie potwierdzonego wsparcia 4K).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Beta Destiny 2 na PC zaczyna się za miesiąc; znamy wymagania

 0