Bethesda będzie wysyłać kopie recenzenckie dzień przed premierą

Bethesda będzie wysyłać kopie recenzenckie dzień przed premierą

Pierwsze dwa tygodnie od premiery to dla gier okres największej sprzedaży. Negatywne, bądź mieszane recenzje czasem mogą znacząco wpłynąć na owe wyniki. Zapewne zdając sobie z tego sprawę, Bethesda właśnie uaktualniła swoją politykę dostarczania kopii recenzenckich. Od teraz będą wysyłane recenzentom na dzień przed premierą gry.

Amerykańska firma już wcześniej w tym roku przy okazji DOOMa postąpiła w ten sam sposób, co doprowadziło do spekulacji jakoby wiązało się to z jakością gry. Jak się okazało, obawy te okazały się kompletnie nieuzasadnione, a przynajmniej nie wpłynęło to na wynik na Metacritic ani statystyki sprzedaży.

Posunięcie to oznacza, że zarówno Skyrim: Special Edition oraz Dishonored 2 zostaną potraktowane w ten sam sposób - i każda kolejna gra wydawana przez Bethesdę. Decyzja amerykańskiego wydawcy na pewno wzbudzi wiele kontrowersji zarówno w środowisku graczy jak i recenzentów. Ci ostatni nie będą mogli zapewnić na premierę rzetelnej, obiektywnej recenzji i zagrać w grę wystarczająco długo aby wyrobić sobie merytoryczną opinię. Szczególnie problematyczne może się to okazać w przypadku gier RPG z rozległym światem (jak Skyrim) czy też oferujących różne grywalne postaci (jak Dishonored 2). Pozostaje mieć nadzieję, że o ile ten ruch jest ewidentnie sprzyjający wydawcom, to nie zmusi recenzentów do nadmiernego pośpiechu z recenzowaniem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda będzie wysyłać kopie recenzenckie dzień przed premierą

 0