Bethesda chwali się, że w Starfielda zagrało już 10 mln graczy

Bethesda chwali się, że w Starfielda zagrało już 10 mln graczy

Starfield, kosmiczne RPG od Bethesda Game Studio, osiągnęło imponujący kamień milowy. Zaledwie dwa tygodnie po oficjalnej dacie premiery, Starfield przekroczył granicę 10 milionów graczy, którą deweloper nazywa liczbą „astronomiczną”.

„Dziękujemy ponad 10 milionom odkrywców Starfield za zorganizowanie największej premiery w historii Bethesdy” – czytamy w ogłoszeniu na X (dawniej Twitter). Wiedzieliśmy już, że Starfield stało się największą grą Bethesdy w historii studia. Zostało to ogłoszone 8 września, kiedy gra przekroczyła próg sześciu milionów graczy. Szef Xbox, Phil Spencer, ujawnił wówczas również, że w dniu premiery liczba jednoczesnych graczy przekroczyła milion.

Zaledwie dwa tygodnie po oficjalnej dacie premiery, Starfield przekroczył granicę 10 milionów graczy.

Ta gra RPG została wydana 6 września na Xbox Series X|S, PC, Game Pass i Xbox Cloud Gaming jako ekskluzyw dla platform Microsoftu. Należy jednak pamiętać, że posiadacze edycji specjalnej otrzymali pięciodniowy wcześniejszy dostęp. Niestety Bethesda nie ujawniła żadnych konkretnych liczb dotyczących platform, w przypadku których osiągnięto 10 milionów graczy, ani też wersji gry, w którą grają. Wydaje się jednak, że zapewne większość osób skusiła się na ten tytuł w Game Passie, więc 10 mln graczy nie przekłada się tu bezpośrednio na 10 mln sprzedanych egzemplarzy. 

Nawet biorąc pod uwagę Xbox i PC Game Pass, Starfield wydaje się sprzedawać wiele egzemplarzy również poza abonentami Microsoftu. Tytuł nadal utrzymuje się na światowych listach najlepiej sprzedających się gier Steam. Stał się także największą premierą gier na konsolę Xbox w Europie, co czyni ją najszybciej sprzedającym się nowym IP w 2023 roku w tym regionie.

Patrząc w przyszłość, potwierdzono co najmniej jedno duże rozszerzenie do Starfield, chociaż wciąż brakuje szczegółów na ten temat. Bethesda obiecała także „lata” aktualizacji gry science-fiction, które pozwolą na dodanie nowych funkcji, rozwiązanie pozostałych problemów i optymalizację rozgrywki. Oficjalne wsparcie w zakresie modowania na wszystkich platformach pojawi się na początku 2024 roku, ale nie powstrzymało to graczy PC od wypuszczania własnych modyfikacji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda chwali się, że w Starfielda zagrało już 10 mln graczy

 0