Bethesda nie odcina się od Steam. Gry wydawcy trafią na platformę Valve

Bethesda nie odcina się od Steam. Gry wydawcy trafią na platformę Valve

Bethesda to jeden z wielu wydawców, którzy postawili na własną pecetową platformę do gier, a ostatnio firma zdecydowała się nawet na wydawanie gier dostępnych na wyłączność dla Bethesda Launcher (tak było z Fallout 76). Wyglądało na to, że trend ten będzie postępował, pomimo niezadowolenia graczy wyrażających niechęć do rozdrabniania platform dostępnych na komputerach, co zmusza ich do instalowania kolejnych aplikacji i korzystania z różnych sklepów. Ba, wydawało się nawet, że Rage także będzie ekskluzywną produkcją dla Bethesda Launchera, omijając Steam, a tak przynajmniej sugerowała wczesna przedsprzedaż tego tytułu, ale wydawca postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i ogłosił, że zamierza iść w innym kierunku, stawiając na bliską współpracę z Valve. Zaowocuje to pojawieniem się wszystkich nadchodzących dużych gier Bethesdy na Steamie.

Bethesda potwierdzała, że Rage 2, Wolfenstein: Youngblood, Wolfenstein: Cyberpilot i Doom Eternal będą dostępne na Steam.

Firma opublikowała na Twitterze widomość, w której bez ogródek potwierdzała, że Rage 2, Wolfenstein: Youngblood, Wolfenstein: Cyberpilot i Doom Eternal będą dostępne na Steam, jak i w ich własnym sklepie. Co ciekawe jednak, firma zamierza również wypuścić w tym roku Fallout 76 na Steam, co sugerować może, że być może doszukuje się przyczyn słabej sprzedaży gry w platformie dystrybucji (nie da się ukryć, że Steam jest zdecydowanie popularniejszy), choć wydaje się, że to najmniejszy problem tej produkcji. Tym samym, Bethesda zamierza wydać wszystkie swoje najbliższe premiery w sklepie Valve i choć nie zdradzono, co ze Starfield czy Elder Scrolls 6, to wydaje się, że debiut tych gier jest na tyle odległy, iż jest zbyt wcześnie, by zdradzać docelowe platformy.

Warto dodać, że Bethesda świętuje 25-lecie serii Elder Scrolls i w związku z tym wczoraj rozdawała za darmo wersję GOTY gry Morrowind (promocja obowiązywała tylko 25 marca, więc już wygasła), co traktować można jako zagranie promocyjne dla Bethesda Launchera. Przy okazji przypominamy, że premiera Rage 2 zaplanowana jest na 14 maja, a jeśli chodzi o pozostałe wymienione gry tego wydawcy, które trafić mają na Steam (w tym samym czasie co w autorskim sklepie wydawcy), to zadebiutować mają one jeszcze w tym roku, ale nie ujawniono jeszcze ich daty premiery. Z racji tego, że launcher firmy nie cieszy się najlepszą opinią wśród graczy, można tylko się cieszyć, że produkcje te zawitają także na platformę Valve, choć nie wykluczone, iż klucze zakupione w zewnętrznych sklepach oraz wersję pudełkowe trzeba będzie aktywować w Bethesda Launcher, na podobnej zasadzie jak ma to miejsce z tytułami Ubisoftu.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda nie odcina się od Steam. Gry wydawcy trafią na platformę Valve

 0