Bethesda odmawia zwrotu za Fallout 76. Szykuje się pozew zbiorowy

Bethesda odmawia zwrotu za Fallout 76. Szykuje się pozew zbiorowy

Opinie o Fallout 76 są skrajnie podzielone. Wiele osób odnalazło się w świecie wykreowanym przez Bethesdę, ale ogromna grupa graczy nie podziela zachwytów i uważa, że jest to najgorsza pozycja z serii Fallout. Część zawiedzionych osób skontaktowało się z Bethesdą, domagając się zwrotu pieniędzy za grę, która okazała się katastrofą. Firma początkowo obiecywała, że zwrot środków będzie możliwy, jednak bardzo szybko się z tego wycofali z dość nieprzekonującym wytłumaczeniem. Jak zawsze w tego typu sporach graczy z wydawcą, pierwszym miejscem gdzie można znaleźć wypowiedzi graczy jest Reddit. Jeden z użytkowników portalu skontaktował się z deweloperem w celu otrzymania zwrotu za grę, która działa tragicznie, a łączenie się ze znajomymi stanowi duży problem, który nie został rozwiązany.

Bethesda dość mocno naraziła się fanom, wypuszczając produkt, który wciąż wygląda jakby był w fazie beta.

Pracownicy Bethesdy odpisali, że nie są co prawda w stanie rozpocząć procesu zwrotu środków od razu, jednak nie ma się czym martwić. Pieniądze zostaną zwrócone jak tylko będzie to możliwe, o czym użytkownik zostanie poinformowany za pośrednictwem poczty elektronicznej. Podczas gdy gracz czekał na przelew, Bethesda zmieniła jednak zdanie. W kolejnym mailu poinformowali, że gracze, którzy pobrali grę, nie mogą występować o zwrot gry. Bethesda zabezpieczyła się przed zwrotami również dzięki pominięciu platformy Steam, która jasno określa w jaki sposób niezadowoleni gracze mogą odzyskać swoje pieniądze, a o niezadowoleniu świadczą choćby oceny. W serwisie Metacritic punktacja gry wynosi 48 na Xbox One, 50 dla PlayStation 4 i 55 na PC.

Sprawą zainteresowały się oczywiście kancelarie prawne, które już szykują pozew zbiorowy przeciw deweloperowi. Prawnicy z Migliaccio & Rathod namawiają do kontaktu z kancelarią wszystkich, którym odmówiono zwrotu pieniędzy. "Prowadzimy dochodzenie w sprawie Bethesda Game Studios za wydanie pełnego błędów Fallout 76 i za odmowę zwrotu pieniędzy klientom, którzy nabyli wersję na PC i którzy przez błędy technicznie uznali ten tytuł za niegrywalny. Błędy są typowe dla nowych gier, jednak ważący 56 GB premierowy patch do Fallout 76, był dopiero początkiem problemów z tą produkcją" - czytamy w oświadczeniu kancelarii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda odmawia zwrotu za Fallout 76. Szykuje się pozew zbiorowy

 0