Bethesda ujawnia datę premiery gry Starfield i zapowiada pokaz rozgrywki

Bethesda ujawnia datę premiery gry Starfield i zapowiada pokaz rozgrywki

Poznaliśmy datę premiery Starfield, który zgodnie z oczekiwaniami pojawi się w 2023 roku, a dokładniej w drugiej połowie. Wcześniej na specjalnym pokazie deweloperzy zaprezentują i omówią grę.

Starfield powinien zadebiutować w 2022 roku, aczkolwiek Bethesda zdecydowała o przełożeniu tego momentu na bliżej nieokreślony czas. Oczekiwano, że w produkcję zagramy w bieżącym roku, lecz brakowało konkretów. Te pojawiły się teraz z okazji udostępnienia nowego trailera Starfielda. Wiemy już, że gra trafi do sprzedaży 6 września 2023 r. i jest to w zasadzie następne opóźnienie, bo studio wskazywało na pierwszą połowę roku, aczkolwiek najwidoczniej ekipa potrzebuje dodatkowych miesięcy, by dopiąć projekt na ostatni guzik i wydać coś, co powalczy o miano gry roku.

Starfiel zadebiutuje 6 września 2023 roku.

Bethesda 11 czerwca podczas pokazu rozgrywki Starfielda omówi elementy gry. Warto wspomnieć, że tego samego dnia będzie miało miejsce Xbox Games Showcase, na którym Microsoft przedstawi przyszłość działu gier. Pewnie wtedy też zobaczymy nowe materiały ze Starfielda. Cóż należy mieć nadzieję, że to ostatnie opóźnienie i grę odpalimy 6 września. Zadebiutuje ona jedynie na komputerach i konsolach Xbox. „Ode mnie i wszystkich tutaj w Bethesdzie, jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu możemy wam powiedzieć, kiedy pojawi się Starfield” – powiedział Todd Howard.

„Zaangażowaliśmy się w tę grę i nawet ja jestem zaskoczony, ile możemy osiągnąć, to jest duże”. Pierwotnie Starfield miał ukazać się 11 listopada 2022 roku. Lexa Fridmana pod koniec roku, stwierdziła, że decyzja o opóźnieniu gry była trudna, „ale była słuszna”, a deweloperzy współpracowali z najlepszymi inżynierami Xboxa, by przygotować udaną grę. Pierwsze opinie osób testujących tytuł są pozytywne, a część z nich była zaskoczona poziomem Starfielda. Testerzy twierdzą, że Starfield „jest większy i ambitniejszy, niż się spodziewali”.

Gra ma być bardziej złożona i rozbudowana względem Skyrima i Fallouta. Sama kampania fabularna będzie o 20% większa niż w wymienionych produkcjach. Starfield to kosmiczne RPG, które przenosi nas do roku 2330 i rzeczywistości, w której ludzkość zawędrowała daleko poza nasz Układ Słoneczny, zasiedliła nowe planety i żyje jako cywilizacja podróżująca wśród gwiazd. Starfield trafi też do PC i Xbox Game Pass w momencie wydania. Czekacie na Starfielda? Jakie macie oczekiwania względem tego tytułu?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda ujawnia datę premiery gry Starfield i zapowiada pokaz rozgrywki

 0