Bethesda ukarała gracza za zebranie nadmiernej ilości amunicji w Fallout 76

Bethesda ukarała gracza za zebranie nadmiernej ilości amunicji w Fallout 76

Fallout 76 to jedna z bardziej krytykowanych gier ostatnich miesięcy. Negatywna atmosfera zdaje się udzielać nie tylko fanom marki, ale również jej twórcom, gdyż potrafią oni zbanować użytkowników za dosłownie wszystko. Najnowsze doniesienia opisują przypadek jednego z graczy, który w Fallout 76 spędził aż 900 godzin, poświęcając na to cenne minuty z życia, by na końcu otrzymać tymczasowy zakaz dalszego uczestnictwa w zabawie. Osoba kryjąca się pod pseudonimem Glorf12 opisała całą sytuację na Reddicie. Otóż, chcąc urozmaicić rozgrywkę, postanowił on zebrać jak największą liczbę amunicji dostępnej w grze. Do tego celu wykorzystał więc obniżający jej wagę o 90% Perk Bandolier, a następnie udał się w podróż do Zachodniej Wirginii, gdzie spędził mnóstwo czasu.

Bethesda postanowiła zbanować gracza Fallout 76, który zebrał ogromną ilość amunicji.

Bethesda ukarała gracza za zebranie nadmiernej ilości amunicji w Fallout 76

Podczas wspomnianej eksploracji zebrał dość pokaźny arsenał, przy okazji odkrywając miejsca, gdzie dostanie amunicji jest banalnie proste. Co ciekawe, jego zaangażowanie w Fallout 76 zauważył nawet pracownik Bethesdy, który pogratulował mu tak ogromnego zapału i poświęcenia. Jeśli myślicie, że w związku ze swoim wyczynem dostał jakąś nagrodę, to się grubo mylicie, chociaż patrząc na to z drugiej strony, dla niektórych mamy do czynienia z pewnego rodzaju wynagrodzeniem. Mianowicie deweloperzy po odkryciu osiągnięcia Glort12 postanowili go... zbanować. Oficjalnym powodem jest zdobycie przesadnie dużej ilości amunicji, co uznano za niezgodne z regulaminem. Na szczęście banicja nie jest permanentna i nie potrwa też długo, bo dokładnie miesiąc.

Co ciekawe, spekuluje się, że system wykrywający nieprawidłowości trzyma się pewnej liczby, po której przekroczeniu nakłada automatyczną blokadę. W takim przypadku raczej nie ma szans na przeanalizowanie, czy dana osoba zdobyła ilość przedmiotów w legalny sposób lub korzystała ze wspomagaczy. Swoją drogą Bethesda tego rodzaju akcjami z pewnością nie zyska sobie nowych fanów, a tych zdecydowanie brakuje, o czym świadczy choćby fakt, iż ostatnio Fallout 76 był dostępny za około 30 złotych. Mimo wszystko są też pozytywne aspekty związane z grą, gdyż autorzy wypuścili ostatnio najnowszą aktualizację znacznie usprawniającą tytuł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda ukarała gracza za zebranie nadmiernej ilości amunicji w Fallout 76

 0