Bethesda zapowiedziała grę Indiana Jones od twórców Wolfensteina

Bethesda zapowiedziała grę Indiana Jones od twórców Wolfensteina

Tego chyba się nikt nie spodziewał. Bethesda zapowiedziała nową grę z kultowym Indianą Jonesem w roli głównej. Nie da się ukryć, że słynny archeolog dawno już nie był bohaterem gier wideo i ostatni raz było to chyba przy okazji tytułów z serii LEGO. Tym razem jednak otrzymać mamy coś dla bardziej dojrzałych graczy, choć nie da się ukryć, że konkurencja w gatunku przygodowych gier akcji z poszukiwaczami przygód jest naprawdę mocna i wystarczy wymienić produkcje z serii Tomb Raider czy Uncharted, których bohateriowie w dużej mierze wzorowani byli na postaci Indiany Jonesa (szczególnie Nathan Drake). Co ciekawe, zapowiedź nowej gry Indiana Jones nastąpiła dosłownie dzień po tym jak Disney ujawnił plany co do wskrzeszenia marki Lucasfilm Games.

Za grę Indiana Jones odpowiadać będzie studio MachineGames, czyli ekipa, która wskrzesiła Wolfenstein i to z dużym sukcesem.

Logo Lucasfilm Games trafi na grę Indiana Jones i dobrze wiedzieć, że koncern Disney jest zainteresowany nie tylko kolejnymi produkcjami z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale zamierza zainwestować także w inne produkcje. Najbardziej zaskakujące wydaje się tu jednak, że za grę odpowiadać będzie studio MachineGames, czyli ekipa, która wskrzesiła Wolfenstein i to z dużym sukcesem. Z jednej strony cieszyć można się, że tytuł trafił w ręce utalentowanego dewelopera, który zna się na rzeczy, ale ciekawe jak ten poradzi sobie w zgoła odmiennym gatunku, gdzie nie będą mogli tak mocno eksponować brutalności i przemocy (czuwa przecież Disney). Todd Howard z Bethesda Game Studios pełnić ma tu zaś rolę producenta wykonawczego.

Sama gra (ta nie doczekała się jeszcze nawet tytułu) będzie zupełnie nową historią rozgrywaną u szczytu kariery Indiany Jonesa, słynnego “poszukiwacza przygód”. Nie wiemy jeszcze nic na temat samej rozgrywki, ani nawet gatunku, choć biorąc pod uwagę, że zarówno MachineGames, jak i Todd Howard, specjalizują się w produkcjach pierwszoosobowych, takowa nie jest tu wykluczona (choć raczej nie będzie to typowy shooter). Dopóki twórcy nie ujawniają jednak więcej szczegółów, skazani jesteśmy na spekulacje. Być może tegoroczne targi E3 przyniosą prezentację, który uchyli rąbka taejmnicy. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda zapowiedziała grę Indiana Jones od twórców Wolfensteina

 0