Bethesda zaprzecza: Fallout 76 nie przejdzie na model free-to-play

Bethesda zaprzecza: Fallout 76 nie przejdzie na model free-to-play

Ostatnimi czasy w sieci pojawiły się spekulacje odnośnie przejścia Fallout 76 na model dystrybucji free-to-play. Teraz do tych spekulacji postanowił odnieść się przedstawiciel Bethesdy, stwierdzając, że są one fałszywe, a wydawca nie zamierza udostępnić swojej gry za darmo. Warto podkreślić, iż jest to odpowiedź na pytania klienta, który stwierdził, że jeśli tytuł pojawi się bezpłatnie, to powinien uzyskać on zwrot pieniędzy. Dodatkowo plotki podgrzał niedobór Fallout 76 w australijskim sklepie EB Games (pewna grupa fanów upatrywała w tej sytuacji zmiany dotychczasowego modelu dystrybucji), a potencjalne uczynienie z najnowszej odsłony postapokaliptycznej serii bezpłatnej produkcji nie stanowiłoby większego zaskoczenia, biorąc pod uwagę recenzje i opinie fanów, które mówiąc delikatnie nie są najlepsze.

Przedstawiciel Bethesdy zaprzeczył, jakoby Fallout 76 miał być oferowany za darmo.

Społeczność zarzuca Fallout 76 masę błędów, jak również niski poziom oprawy graficznej. Oczywiście w tym miesiącu Bethesda wypuściła ogromny patch eliminujący aż 150 rozmaitych bugów, lecz nim do tego doszło, produkcja stała się obiektem wielu promocji i w okresie świątecznym mogliśmy ją nabyć poniżej 100 złotych. Dodajmy do tego także kontrowersje związane z edycją specjalną, gdzie dodawaną do zestawu torbę wykonano nie jak zapewniał producent z brezentu, ale nylonu. Biorąc pod uwagę cenę kolekcjonerki wynoszącą ok. 799 złotych, mamy do czynienia z ogromną wpadką. Co ciekawe, Bethesda tłumaczyła się brakiem odpowiednich funduszy na stworzenie torby z lepszego materiału, a to co widzieliśmy na zdjęciach miało być jedynie prototypem.

Tak czy inaczej, przejście na free-to-play nie byłoby z biznesowego punktu widzenia do końca złym krokiem. Warto przytoczyć tutaj przykład bijącego rekordy popularności Fortnite, który pomimo darmowej dystrybucji, zarabia krocie, a wszystko dzięki obecności sklepu z dodatkowo płatnym wyposażeniem. Całkiem prawdopodobne, że zmiana dotychczasowego modelu przyniosłaby twórcom Fallout 76 więcej korzyści niż obecne oferowanie gry za pieniądze. Niewykluczone, iż w przyszłości, jeżeli sprzedaż tytułu nadal będzie poniżej zakładanego poziomu, zdecydują się oni na takie właśnie rozwiązanie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda zaprzecza: Fallout 76 nie przejdzie na model free-to-play

 0