Bethesda zbanowała homofobicznych graczy w Fallout 76

Bethesda zbanowała homofobicznych graczy w Fallout 76

Fallout 76 jest obecnie na ustach większości fanów nie ze względu na reprezentowaną jakość, ale błędy, jakie posiada oraz wpadki, które zaliczyła Bethesda. Dodajmy do tego uszkodzone plecaki dostępne w edycji kolekcjonerskiej gry i wychodzi murowany kandydat do miana największej wpadki roku w branży, a może nawet ostatnich lat. Okazuje się, że Bethesda nie patyczkuje się z graczami, którzy nie patrząc na masową krytykę zdecydowali się zakupić swój egzemplarz, a następnie zachowali się niezgodnie z panującymi regułami. Wydawca postanowił ukarać grupę osób, która chciała „eksterminować wszystkich gejów". Dokładnie takiego sformułowania użył gracz o pseudonimie NathanTheHicc przeciwko AJ i jego kumplom uczestniczącym w rozgrywce.

Bethesda postanowiła zbanować permanentnie grupę graczy Fallout 76, która używała homofobicznych określeń.

Cała sytuacja zaczęła się dość niewinnie, bo od komplementu stroju napotkanego członka przeciwnej drużyny. W odpowiedzi kumple AJ usłyszeli od NathanTheHicc, że "nie ma czasu na gejowskie rzeczy". Następnie po ponownym spotkaniu się wszystkich uczestników padły przytoczone na wstępie słowa, chociaż czara goryczy przelała się dopiero w momencie, kiedy oponenci postanowili przejść od słów do czynów i zaatakowali swoje ofiary. Oczywiście AJ zgłosił materiał wideo uwieczniający całe zdarzenie administratorom Fallout 76, którzy początkowo ukarali wyłącznie NathanTheHicc trzydniowym banem, lecz po dogłębnej analizie sprawy postanowili zablokować permanentnie całą zgraję. Co ciekawe NathanTheHicc to licealista, który stwierdził, iż nie przeprosił by nikogo za swe czyny, nawet gdyby nadarzyła się ku temu okazja, z kolei całe zajście uważa za wynik niedojrzałości.

Pełną treść nagrania obejrzycie pod tym adresem. Cóż, zbanowanie internetowych trolli jest pierwszą pozytywną rzeczą, jaką wykazała się Bethesda w minionych tygodniach. Niestety, ale tego rodzaju sytuacje zdarzają się w większości gier nastawionych na sieciową rozgrywkę czego idealnym przykładem może być na przykład League of Legends. Młodzi ludzie często sądzą, że pisząc nie tylko obraźliwe słowa pozostaną bezkarni, a jednak życie pokazuje, iż jest zgoła odmiennie. Co prawda zdarzają się produkcje gdzie społeczność jest pozbawiona toksycznych ludzi, dzięki czemu dużo przyjemniej spędza się w niej czas. Niestety jednak takowe tytuły idzie policzyć na palcach jednej ręki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda zbanowała homofobicznych graczy w Fallout 76

 0