Bezprzewodowe HTC Vive 2 już w przyszłym tygodniu?

Bezprzewodowe HTC Vive 2 już w przyszłym tygodniu?

Od jakiegoś czasu wiadomo, że HTC pracuje na bezprzewodową wersją swoich okularów do VR. Według najnowszych informacji Vive 2 może zostać zaprezentowane już w przyszłym tygodniu.

Nowe okulary wirtualnej rzeczywistości miałyby zostać zaprezentowane w trakcie przyszłotygodniowych targów CES 2017 w Las Vegas. Według plotek, druga odsłona urządzenia to nie tylko długo oczekiwanie działanie bezprzewodowe, ale także liczne usprawnienia technologiczne.

HTC Vive 2 mają być wyposażone w lepszej jakości wyświetlacze o wyższej prędkości odświeżania. Aktualna wersja wyposażona jest w dwa ekrany 2160 x 1200 pikseli o odświeżaniu 90 Hz. Już to gwarantuje niezłej jakości obraz, jak wynika z licznych recenzji. Jednak nowa wersja ma oferować jeszcze więcej. Według pogłosek będzie to rozdzielczość 4K przy odświeżaniu na poziomie 120 Hz.

Ale trudno uwierzyć w te doniesienia. Już pierwsza wersja HTC Vive wymaga komputera o sporej mocy obliczeniowej. Minimum to karta graficzna o wydajności GTX-a 1070. Tak znaczące zwiększenie liczby pikseli i klatek na sekundę wymagałoby dużo szybszego zestawu. Nawet GTX 1080 najprawdopodobniej nie poradziłby się z wyświetlaniem obrazu na HTC Vive 2. Tym samym sens tworzenia takich okularów jest bardzo wątpliwy.

Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób czeka na okulary VR, które będą działać bezprzewodowo. Na to akurat jest spora szansa.

HTC Vive

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bezprzewodowe HTC Vive 2 już w przyszłym tygodniu?

 0