Koniec wiszących kabli. Bezprzewodowe telewizory OLED 4K pokazane na CES

Koniec wiszących kabli. Bezprzewodowe telewizory OLED 4K pokazane na CES

LG podczas konferencji prasowej na CES 2023 zaprezentowało pierwszy na świecie telewizor konsumencki oferujący bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku 4K 120 Hz. Kluczem do sukcesu jest skrzynka „Zero Connect”, która służy jako centrum łączności dla zestawu. LG twierdzi, że pudełko jest zdolne do transmisji wideo i audio w czasie rzeczywistym i ma wiele portów do podłączania powszechnie używanych urządzeń HDMI.

Bez przewodów A/V, z którymi trzeba się zmagać, ta technologia może pomóc użytkownikom w przeprowadzeniu czystej instalacji, bez wiszących kabli i zapewnieniu większej swobody podczas aranżacji przestrzeni. To trochę jak pudełko One Connect od Samsunga, ale bez tego jednego przewodu. Sprzęt nie jest jednak w 100% bezprzewodowy, ponieważ nadal trzeba poprowadzić kabel zasilający do samego telewizora, co jednak trochę psuje wrażenie.

LG podczas konferencji prasowej na CES 2023 zaprezentowało pierwszy na świecie telewizor konsumencki oferujący bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku 4K 120 Hz.

LG powiedziało, że opracowało algorytm, który natychmiast identyfikuje optymalną ścieżkę transmisji sygnału z pudełka do TV. Może nawet wykrywać zmiany w otoczeniu, takie jak przemieszczanie się ludzi lub zwierząt domowych i odpowiednio dostosowywać ścieżkę sygnału. LG dodało, że ​​technologia otrzymała nagrody CES 2023 Innovation Awards w dwóch kategoriach.

The Verge zatrzymało się na stoisku LG na targach CES, aby przyjrzeć się bliżej serii OLED M3. Według redakcji pudełko Zero Connect można ustawić w odległości do 30 stóp (niecałe 10 metrów) od telewizora w linii wzroku. Całe przetwarzanie odbywa się wewnątrz pudełka, a telewizor to tylko panel z podłączonymi głośnikami.

Pudełko ma trzy porty HDMI, z których wszystkie obsługują 4K 120 Hz. Jest też para wejść USB, gniazdo LAN, wejście koncentryczne i kilka opcji audio. Przedstawiciel LG powiedział, że nie zmierzyli jeszcze opóźnień w grach, co wydaje się tu kluczowe. 

LG spodziewa się, że 97-calowy OLED M zostanie dostarczony na rynek w drugiej połowie 2023 roku. Nie ma jeszcze informacji o cenach, ale można zakładać, że nie będzie tani. 

Co ciekawe, na tegorocznym CES możemy oglądać także inny bezprzewodowy TV, ponieważ podobny koncept wykorzystuje 55-calowy OLED 4K od Displace, który pod pewnymi względami jest jeszcze bardziej imponujący od propozycji LG. Zacznijmy od tego, że telewizor bezprzewodowy Displace można przymocować do dowolnej ściany lub powierzchni bez uchwytu, wiercenia itd., ponieważ wykorzystuje technologię próżni z aktywną pętlą do przyssania się do ściany czy okna. Firma wbudowała nawet w ramę uchwyty, aby ułatwić podnoszenie. 

Co więcej, urządzenie ma również cztery wbudowane akumulatory, które eliminują potrzebę stosowania przewodu zasilającego i można je wymieniać podczas użytkowania, więc nie musimy czekać na naładowanie, zanim będziemy mogli ponownie oglądać telewizję. Propozycja Displace to wciąż jednak prototyp i producent nie nie podaje szczegółów na temat pojemności akumulatorów i czasu ich ładowania, ale podobno mają one wytrzymywać miesiąc 6-godzinnego oglądania.

 

Displace, podobnie jak LG, wykorzystuje zewnętrzną skrzynkę, która odpowiada za bezprzewodowe przesyłanie i przetwarzanie sygnału. Telewizor posiada także wbudowaną kamerkę 4K, która przyda się do wideorozmów, ale również obsługi gestami w stylu Raportu Mniejszości. 

 

Sprzęt zapowiada się naprawdę ciekawe, ale jego cena to aż 3000 USD, co jak na 55-calowy model OLED 4K jest wygórowaną kwotą. W tej chwili dostępnych jest tylko 100 sztuk w przedsprzedaży, a firma poinformowała, że ​​wysyłka rozpocznie się w grudniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec wiszących kabli. Bezprzewodowe telewizory OLED 4K pokazane na CES

 0