Biden podpisał ustawę banującą TikToka w USA

Biden podpisał ustawę banującą TikToka w USA

Prezydent Joe Biden podpisał pakiet pomocy zagranicznej obejmujący projekt ustawy banujący TikToka w USA, jeśli chińska spółka-matka ByteDance nie sprzeda aplikacji w ciągu roku.

Ustawa o zbyciu lub zakazie właśnie weszła w życie, rozpoczynając odliczanie czasu dla ByteDance na wykonanie ruchu. Firma ma początkowo dziewięć miesięcy na zawarcie umowy, choć prezydent może przedłużyć ten okres o kolejne trzy miesiące, jeśli zobaczy postępy.

TikTok ma rok na znalezienie firmy, który wykupi go od chińskiego ByteDance.

Choć niedawno wydawało się, że ustawa utknie w Senacie, manewry polityczne pomogły dostarczyć ją na biurko Bidena. Izba połączyła ustawę TikTok – wydłużającą termin zbycia inwestycji z sześciu miesięcy dozwolonych we wcześniejszej wersji, co skutecznie zmusiło Senat do wspólnego rozważenia tych środków. Wydawało się, że dłuższy okres zbycia inwestycji przekonał także niektórych legislatorów, którzy się wahali.

TikTok z gigantyczną karą od Unii Europejskiej za łamanie RODO

Rzecznik TikToka, Alex Haurek, powiedział w oświadczeniu, że firma planuje zaskarżyć tę ustawę w sądach, co może ostatecznie wydłużyć termin, jeśli te opóźnią wydanie wyroku do czasu rozstrzygnięcia. Pozostaje również pytanie, jak zareagują Chiny i czy pozwolą ByteDance sprzedać TikToka i co najważniejsze, jego pożądany algorytm, który sprawia, że ​​użytkownicy wracają do aplikacji.

„W miarę kwestionowania tego niezgodnego z konstytucją zakazu będziemy nadal inwestować i wprowadzać innowacje, aby TikTok pozostał przestrzenią, do której Amerykanie wszystkich środowisk mogą bezpiecznie przychodzić, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, znajdować radość i inspirować się” – powiedział Haurek.

„Nie dajcie się zwieść, to jest ban” – powiedział dyrektor generalny TikToka, Shou Chew, w filmie opublikowanym w środę na platformie, sprzeciwiając się twierdzeniom niektórych prawodawców, że chcą oni po prostu odłączenia platformy od chińskiej własności. „Ban TikToka oraz ban Ciebie i Twojego głosu”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Biden podpisał ustawę banującą TikToka w USA

 0