Bill Gates wciąż żałuje, że Android zajął miejsce Windows Mobile

Bill Gates wciąż żałuje, że Android zajął miejsce Windows Mobile

Bill Gates założył Microsoft razem z Paulem Allenem 1975 roku i od tego czasu starał się podejmować trafne decyzje, budując jedną z najpotężniejszych firm na świecie. Na imprezie zorganizowanej przez firmę Villiage Global, Gates powiedział jednak, że jest jeszcze jedna rzecz, która go trapi do dziś, jedna zła decyzja, której nie może przeboleć - chodzi o pozwolenie Google na opracowanie Androida. Nazywa to "standardową formą platformy telefonicznej, która nie jest Apple". Według niego, naturalne było, że to Microsoft powinien odnieść zwycięstwo. Gates wycenił Androida na około 400 miliardów dolarów i przyznał, że "spartaczyliśmy tę niesamowicie istotną sprawę". W końcu Windows Mobile działał na smartfonach kilka lat zanim Android został opracowany.  

Jest tylko jedno miejsce na system operacyjny, który nie pochodzi od Apple i jaka jest jego wartość? 400 miliardów dolarów, które mogły być przetransferowane z G [Google] do firmy M [Microsoft] - powiedział Bill Gates.

Reakcja ówczesnego dyrektora generalnego Microsoftu, Steve'a Ballmera, na wprowadzenie iPhone'a, ujawniła, jak Microsoft przegapił swoją wielką szansę. Ballmer powiedział, że iPhone nie spodoba się klientom biznesowym, ponieważ nie ma klawiatury. "Mamy naszą strategię. Mamy wspaniałe urządzenia z systemem Windows Mobile" - powiedział dyrektor w 2007 roku po tym, jak Steve Jobs zaprezentował dotykowy telefon Apple. Podczas gdy Microsoft widział iPhone'a jako głupkowaty telefon, który wymagał od użytkowników pisania na szkle, zespół Andy'ego Rubina w Google podobno zrobił szybki zwrot o 180 stopni i zmienił system Android w system operacyjny dla telefonów z ekranem dotykowym. Ballmer przyznał się do błędu w listopadzie 2016 roku .

Windows Phone został uruchomiony w styczniu 2010 roku, aby zastąpić Windows Mobile i został wykorzystany jako system telefonów Nokia Lumia. Pomimo prostoty obsługi, programiści nie wspierali platformy i powstały braki w aplikacjach, co oznaczało, że ​​konsumenci musieli trzymać się iOS lub Androida, aby zachować swoje ulubione programy. Microsoft zdecydował się kupić w 2013 roku dział urządzeń i usług Nokia za ponad 7 miliardów dolarów . To doprowadziło firmę do wydania własnych urządzeń Lumia, ale sprzedawały się równie słabo. Na początku tego roku Microsoft ogłosił, że wsparcie dla systemu Windows 10 Mobile zakończy się 10 grudnia tego roku i zachęca użytkowników do przejścia na system iOS lub Android.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bill Gates wciąż żałuje, że Android zajął miejsce Windows Mobile

 0