Bill Gates zaskoczony teoriami spiskowymi łączącymi go z COVID-19

Bill Gates zaskoczony teoriami spiskowymi łączącymi go z COVID-19

Bill Gates współzałożyciel Microsoftu obecnie zajmujący się filantropią wyraził zdziwienie "szalonymi" oraz "złymi" teoriami spiskowymi rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych łączącymi jego osobę z pandemią COVID-19. Przypomnijmy, że internauci w ramach teorii zakładają, że to właśnie były prezes zarządu przedsiębiorstwa z Redmond oraz główny doradca medyczny prezydenta Stanów Zjednoczonych, dr Fauci stworzyli niebezpiecznego wirusa SARS-CoV-2, który teraz szaleje na świecie. Mieli to zrobić, by kontrolować ludzką populację, z kolei szczepionki przeciwko koronwawirusowi rzekomo zawierają mikroczip. Gates przyznał, że nikt nie przewidział roli, jaką obaj panowie odegrają w tych "naprawdę nikczemnych teoriach spiskowych". Wyraził też nadzieję, iż tego rodzaju dezinformacje odejdą w zapomnienie.

Bill Gates współzałożyciel Microsoftu obecnie zajmujący się filantropią wyraził zdziwienie "szalonymi" oraz "złymi" teoriami spiskowymi rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych łączącymi jego osobę z pandemią COVID-19.

Bill Gates zaskoczony teoriami spiskowymi łączącymi go z COVID-19

Od czasu wybuchu pandemii w 2020 roku pojawiła się masa różnych teorii spiskowych, szerzących jedynie dezinformację na temat COVID-19 oraz metod walki z nim. Po części z tym zjawiskiem walczą platformy społecznościowe, lecz z różnym skutkiem. Do sprawy odniosła się także żona miliardera, Melinda Gates, która w rozmowie z telewizją CBS stwierdziła, że takie dezinformacje powodują więcej śmierci, ponieważ ludzie nie robią tego czego powinni czyli nie szczepią się. "Jeżeli zwrócisz uwagę na jedną teorię spiskową w internecie, to wiemy, iż social media zaoferują ci ich o wiele, wiele więcej. Nadszedł czas, żeby wprowadzić więcej regulacji rządowych dotyczących serwisów społecznościowych" - dodała. Gates już w październiku ubiegłego roku skomentował udostępniane teorie mówiąc, że to dreszczyk emocji przyciąga do nich osoby, natomiast fakty są trudniejsze do rozpowszechnienia.

Nie ulega wątpliwości, że w sieci wyrosło wiele teorii spiskowych, z którymi należy jak najskuteczniej walczyć. Dotyczy to nie tylko COVID-19, ale szeregu innych aspektów naszego codziennego życia. Bill Gates w 2000 roku założył wraz z małżonką Melindą Gates fundację Bill & Melinda Gates Foundation. Organizacja przeznacza środki pieniężne m.in. na walkę z AIDS czy inne choroby trapiące świat, a także stypendia dla studentów. Fundacja zdołała wzbudzić kontrowersje, gdy przez wiele lat do 2006 roku przekazywała finanse Planned Parenthood Federation of America lobbującego na rzecz aborcji. Bill Gates swoją aktywność ograniczył już w 2008 roku, kiedy zrezygnował z funkcji prezesa Microsoftu i zajął się pracą we wspomnianej radzie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bill Gates zaskoczony teoriami spiskowymi łączącymi go z COVID-19

 0