Binance - największa giełda kryptowalut na celowniku Departamentu Sprawiedliwości i skarbówki

Binance - największa giełda kryptowalut na celowniku Departamentu Sprawiedliwości i skarbówki

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, jest badana przez Urząd podatkowy w USA (IRS) i agentów Departamentu Sprawiedliwości (DoJ), którzy zajmują się praniem brudnych pieniędzy i przestępstwami podatkowymi. Binance, spółka zarejestrowana na Kajmanach i posiadająca biuro w Singapurze, stała się największą i najbardziej znaną giełdą kryptowalut od czasu jej założenia w 2017 roku. Bloomberg pisze, że IRS i DoJ są teraz zainteresowane potencjalnie nielegalnymi transakcjami przeprowadzanymi za pośrednictwem usługi, chociaż jak dotąd nie oskarżyli o nic Binance.

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut znalazła się na celowniku amerykańskich służb. Giełdzie zarzuca się, że ponad 25% przepływających przez giełdę środków pochodzi z działalności przestępczych.

Dochodzenie nie jest zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że firma kryminalistyczna Chainalysis Inc. stwierdziła, że ​​więcej funduszy związanych z działalnością przestępczą przeszło przez Binance w 2019 roku niż przez jakąkolwiek inną giełdę kryptowalut - aż 756 milionów dolarów z ogólnej kwoty 2,8 miliarda dolarów. W większości anonimowy charakter kryptowalut sprawił, że stały się one preferowaną walutą do nielegalnych działań, takich jak transakcje narkotykowe i szantaże. Gwałtownie rosnąca cena Bitcoina, Ethereum i wielu innych przyniosła władzom kolejny problem: osoby obracające cyfrową walutą nie płacą podatków od milionów, które zarabiają.

W marcu doniesiono, że amerykańska Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach (CFTC) bada, czy Binance zezwala Amerykanom na dokonywanie nielegalnych transakcji na platformie, pozwalając im kupować instrumenty pochodne powiązane z tokenami cyfrowymi. Mieszkańcom USA zabrania się kupowania takich produktów od firm niezarejestrowanych w CFTC. "Ciężko pracowaliśmy, aby zbudować solidny program zgodności, który zawiera zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy i narzędzia wykorzystywane przez instytucje finansowe do wykrywania i reagowania na podejrzane działania" - powiedział rzecznik Binance. "Mamy duże doświadczenie w pomaganiu organom ścigania na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Binance - największa giełda kryptowalut na celowniku Departamentu Sprawiedliwości i skarbówki

 0