Binance podejrzewane o pranie brudnych pieniędzy. Francuska prokuratura prowadzi śledztwo

Binance podejrzewane o pranie brudnych pieniędzy. Francuska prokuratura prowadzi śledztwo

Największa giełda kryptowalut na świecie, Binance, jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez paryską prokuraturę ze względu na podejrzenia nielegalnego pozyskiwania klientów oraz prania brudnych pieniędzy.

Binance przeżywa prawdziwą falę niepowodzeń...

"We Francji lokalne kontrole przeprowadzane przez organy regulacyjne i inspektorów są częścią obowiązków regulacyjnych, których muszą przestrzegać wszystkie instytucje finansowe. W zeszłym tygodniu mieliśmy kontrolę lokalną przeprowadzoną przez odpowiednie władze" - powiedział rzecznik Binance. "Nie będziemy komentować szczegółów dochodzeń organów ścigania lub organów regulacyjnych, z wyjątkiem stwierdzenia, że informacje o naszych użytkownikach są bezpiecznie przechowywane i przekazywane urzędnikom państwowym wyłącznie po otrzymaniu udokumentowanego odpowiedniego uzasadnienia".

Binance musi zmierzyć się z kolejnymi oskarżeniami o pranie brudnych pieniędzy.

Dochodzenie jest kolejnym z serii niepowodzeń Binance, wliczając w to decyzję amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) z 5 czerwca o oskarżeniu firmy o unikanie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Grupa francuskich inwestorów kryptograficznych w grudniu złożyła skargę karną przeciwko Binance, zarzucając firmie wprowadzanie w błąd opinii publicznej oraz promowanie swoich usług przed uzyskaniem odpowiednich zezwoleń prawnych. Nie jest jasne, czy ta skarga jest bezpośrednią przyczyną wszczęcia wstępnego dochodzenia przez paryską prokuraturę.

Co więcej, Binance poinformowało w piątek, że opuszcza rynek holenderski, ponieważ nie jest w stanie spełnić wymogów rejestracyjnych, aby działać jako dostawca usług wirtualnych aktywów. 

Rzecznik Binance, który działał w Holandii bez zgody organów regulacyjnych, powiedział, że firma próbowała „wielu alternatywnych dróg”, aby spełnić holenderskie wymagania rejestracyjne. Chociaż Binance jest rozczarowane, że stało się to konieczne, będzie nadal produktywnie i przejrzyście współpracować z holenderskimi organami regulacyjnymi”. 

Niedawno Binance ogłosiło również plany opuszczenia Cypru, Kanady i Australii, jednakże firma uzyskała rejestrację w innych krajach Unii Europejskiej, w tym we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Szwecji i na Litwie i będzie tam nadal działać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Binance podejrzewane o pranie brudnych pieniędzy. Francuska prokuratura prowadzi śledztwo

 0