Binance zostało zaatakowane przez hakerów?

Binance zostało zaatakowane przez hakerów?

W sieci pojawiły się niepokojące doniesienia o włamaniu na konta użytkowników popularnej giełdy z bitcoinami. Firma kategorycznie zaprzeczyła wszelkim spekulacjom, ale mimo to nie obyło się bez spadku akcji spółki. 

Ostatnie doniesienia sugerowały, że Binance, jedna z największych giełd kryptowalut, została zhakowana, ponieważ parę osób zgłosiło, że ich udziały w Bitcoin zamieniają się w altcoin o nazwie Viacoin. Jednak dyrektor generalny strony powiedział, iż nie zginęły żadne pieniądze, a zarazem zapewnił o bezpieczeństwie wszelkich funduszy. Powodem tej dziwnej sytuacji były drobne nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu, co uruchomiło automatyczne alarmy. Z niektórymi kontami miał istnieć kłopot spowodowany wyłudzaniem informacji w przeszłość i to kwestia, którą administratorzy serwisu nadal starannie badają. Cały atak miał rozpocząć się w styczniu, a złodzieje podmienili odnośnik strony, przenoszący niczego niepodejrzewających klientów na fałszywą witrynę wyłudzającą dane logowania. 

Według medialnych doniesień konta użytkowników popularnej bitcoinowej giełdy Binacoin miały paść ofarą hakerów. Firma zaprzecza tym rewelacjom, a my nie wiemy z całą pewnością, czy złodziejom udało się skutecznie wyprowadzić i upłynnić środki 

By uniknąć podejrzeń hakerzy po pewnym czasie ustawili przekierowania na właściwą stronę. Mimo wszystko pozostawiono ślady tych czynności w specjalnych dziennikach, które wykryło Binance. By uzyskać dostęp do kont ofiar wykorzystano w handlu zewnętrzne aplikacje do zarządzania portfelem lub boty do automatycznej sprzedaży. W tym celu skorzystano z kluczy API, które ostatecznie posłużyły złodziejom do włamania się na konta. Co ciekawe spore grono osób wskazywało inny sposób, bowiem ofiarami padli również Ci nie korzystający ze wspomnianych API. Mimo wszystko ciężko jednoznacznie ocenić w jakim procencie wzbogacili się oszuści i czy w ogóle to zrobili. Częściowo osiągnięto też zapewne nieświadomy cel, a mianowicie spadek akcji firmy. Giełda stara się zrekompensować poszkodowanym wszelkie straty poprzez odwrócenie tajemniczych transakcji. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Binance zostało zaatakowane przez hakerów?

 0