Bing AI trafi do paska zadań Windows 11. Chatbot na wyciągnięcie ręki

Bing AI trafi do paska zadań Windows 11. Chatbot na wyciągnięcie ręki

Trzy tygodnie po wprowadzeniu nowej, opartej na sztucznej inteligencji wyszukiwarki Bing, Microsoft jest gotowy do wprowadzenia tej technologii do systemu Windows 11 wraz z aktualizacją, która została udostępniona użytkownikom wczoraj. 

Użytkownicy wersji preview Bing AI otrzymują dostęp do wszystkich nowych funkcji z pola wyszukiwania na pasku zadań Windows 11. Zdaje się, że jest to uproszczona wersję tego, co widzieliśmy w przypadku Bing AI na przeglądarce Edge. Oprócz wyszukiwania w Internecie, możemy zadawać zapytania Bing w języku naturalnym, a jego inteligentny chatbot będzie udzielać odpowiedzi. Jeśli nie macie jeszcze dostępu do nowego Bing, nadal możecie zapisać się na listę oczekujących Microsoftu, aby uzyskać szybki dostęp do tych funkcji.

Microsoft jest gotowy do wprowadzenia technologii sztucznej inteligencji do systemu Windows 11.

Bing AI trafi do paska zadań Widnows 11. Chatbot na wyciągnięcie ręki

Wydaje się, że dzięki tej technologii Microsoft chce sprawić, aby Bing przestał być lekceważony i traktowany jako gorszy odpowiednik Google, a nawet zamierza wprowadzić go do samego rdzenia systemu Windows 11. Nie ma potrzeby otwierania Edge ani przełączania podstawowej przeglądarki internetowej. W zeszłym tygodniu firma wprowadziła również wersję preview Bing AI w swoich aplikacjach mobilnych i Skype. Chatbot giganta z Redmond miał swoje problemy na starcie i nie zawsze udzielał dobrych odpowiedzi, ale firma cały czas go usprawnia. Warto też pamiętać, że chatboty to po prostu bardzo dobre generatory tekstu predykcyjnego, a nie arbitrzy prawdy, na których powinniśmy polegać w 100%.

Jeśli jednak nie nie interesuje Was Bing AI, ta najnowsza aktualizacja systemu Windows 11 przynosi sporo innych intrygujących nowych funkcji. Po pierwsze, Windows Insiderzy będą mogli przetestować Phone Link dla iPhone'ów, który pozwoli wykonywać połączenia i wysyłać SMS-y z poziomu Windowsa. Użytkownicy Androida z telefonami Samsung, którzy od jakiegoś czasu mają dostęp do Phone Link, będą mogli łatwo włączyć swoje hotspoty Wi-Fi i przenieść sesje przeglądarki. Przypominamy, że aplikacja Unison firmy Intel obsługuje już od jakiegoś czasu połączenia, SMS-y i synchronizację plików między iPhone'ami a wybranymi komputerami z systemem Windows 11.

Bing AI trafi do paska zadań Widnows 11. Chatbot na wyciągnięcie ręki

Wraz z tą aktualizacją firma Microsoft poprawia się również w doświadczenia „dotykowe”. Jeśli macie odłączany lub konwertowalny komputer, pasek zadań automatycznie się zmniejszy, aby zapewnić więcej miejsca na ekranie. Przesunięcie w górę pozwoli normalnie korzystać z paska zadań. Dla niektórych użytkowników może to być lepsze rozwiązanie niż całkowite ukrycie paska zadań.

Windows 11 rozszerza również obsługę większej liczby monitorów brajlowskich, w tym trzech urządzeń „Designed for Surface” firmy HumanWare. Microsoft ułatwi to przełączanie między wbudowanym czytnikiem ekranu Narrator a alternatywnymi rozwiązaniami. Ponadto polecenia głosowe systemu Windows wychodzą z wersji Preview, umożliwiając pełną kontrolę nad komputerem bez użycia myszy lub klawiatury. Producent rozszerzył tę funkcjonalność w swojej aktualizacji systemu Windows 11 z 2022 r. — teraz wydaje się, że działa jeszcze lepiej.

Oto co jeszcze przynosi nowa aktualizacja Windows 11:

  • Notatnik oficjalnie otrzymuje zakładki — nie jest już ograniczony do testerów systemu Windows ( Windows Insiders).
  • Efekty Windows Studio, które obejmują funkcje oparte na sztucznej inteligencji, takie jak rozmycie tła i kontakt wzrokowy podczas czatów wideo, są teraz dostępne za pośrednictwem szybkich ustawień paska zadań.
  • Opcja szybkiego podglądu wideo za pomocą przycisku czatu wideo Teams na pasku zadań.
  • Aplikacja Quick Assist jest szybsza, a ponadto pozwala szybko przełączać się między udostępnianiem ekranu a pełną kontrolą komputera innego użytkownika. 
  • Nadchodzi więcej widżetów, w tym Xbox Game Pass, Phone Link, a także niektóre od stron trzecich, takich jak Meta i Spotify.
  • Narzędzie Snippet może teraz nagrywać nasz ekran.
  • Ulepszone zalecenia dotyczące energooszczędności.
  • Aplikacja Windows 365 jest teraz dostępna w sklepie Microsoft Store i zapewnia szybki dostęp do komputerów w chmurze.
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bing AI trafi do paska zadań Windows 11. Chatbot na wyciągnięcie ręki

 0