Biomutant w końcu otrzymał datę premiery. Gra tafi na PC i poprzednią generację konsol

Biomutant w końcu otrzymał datę premiery. Gra tafi na PC i poprzednią generację konsol

Biomutant to tytuł, który od samego początku zapowiadał się niezwykle intrygująco i przyciągał nie tylko oryginalną stylistyką oraz również nietypowymi rozwiązaniami w ramach rozgrywki. Tytuł ten zapowiadany był już w 2017 roku i pierwotnie zadebiutować miał na rynku w 2018 roku, ale od tego czasu jego data premiery była regularnie przekładana. Od dłuższego czasu w temacie zapadła jednak cisza i wiele osób zastanawiało się, czy tytuł ten nie został przypadkiem skasowany. Na szczęście mamy dla Was dobre wieści, gdyż wydawca THQ Nordic i studio Experiment 101 zapowiedzieli w końcu nową datę premiery Biomutant.

Gra ukaże się na rynku (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem) 25 maja, więc przyjdzie nam na nią poczekać jeszcze blisko cztery miesiące...

Gra ukaże się na rynku (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem) 25 maja, więc przyjdzie nam na nią poczekać jeszcze blisko cztery miesiące, ale dobrze jest wiedzieć, że projekt ten nie został pogrzebany, a jedynie twórcy potrzebowali więcej czasu. Szkoda jednak, że ten dodatkowy czas nie został wykorzystany do opracowania next-genowej wersji, gdyż Biomutant ukaże się jedynie na PC, PlayStation 4 i Xbox One, choć oczywiście gra będzie też dostępna na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, ale jedynie w ramach wstecznej kompatybilności. Lepiej jednak otrzymać dopieszczony produkt na mniejszą liczbę platform niż zaliczyć tak ogromną wtopę jak CD Projekt RED z Cyberpunk 2077 na poprzedniej generacji, gdzie gra jest praktycznie niegrywalna. 

Przypominamy, że Biomutant to gra autorstwa studia Experiment 101, składającego się z doświadczonych pracowników mających na koncie m.in. serię Just Cause. Gra ma być klasycznym przedstawicielem gatunku action RPG, z dość luźną, humorystyczną atmosferą. Historię umieszczono w post-apokaliptycznym świecie, który przemierzymy bez większych ograniczeń w ramach otwartego świata. W trakcie przygody pokierujemy poczynaniami futrzanego mutanta (jego wygląd zmienimy na starcie), używającego nie tylko broni palnej, lecz również białej. Inne specjalne umiejętności, jak telekineza, też nie są mu obce, otrzymamy więc szeroki wachlarz opcji walki. Ktoś czeka na premierę tego pokręconego tytułu?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Biomutant w końcu otrzymał datę premiery. Gra tafi na PC i poprzednią generację konsol

 0