Biostar i ASRock zwiastują nowe płyty główne X570 dla CPU Ryzen 3000

Biostar i ASRock zwiastują nowe płyty główne X570 dla CPU Ryzen 3000

Premiera trzeciej generacji stacjonarnych procesorów Ryzen, opartych o 7 nm architekturę Zen 2, to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku w branży technologicznej, a przynajmniej w segmencie PC. Producenci płyt głównych także szykują się na tę premierę i Biostar właśnie oficjalnie potwierdziło, za sprawą informacji prasowej opublikowanej na swojej stronie, że na targach Computex 2019, które w tym roku odbywają się w dniach 28 maja - 1 czerwca, zaprezentuje swoje nowe płyty z czwartej generacji serii Biostar Racing, które dedykowane będą nowym Ryzenom. Mowa tu o modelach opartych o chipset X570 i choć nazwa (ani nawet Ryzen 3000) ta nie pada oficjalnie w notce prasowej, to jednak tajwański producent wprost daje do zrozumienia, że chodzi właśnie o te produkty. Tym bardziej, że obecna, trzecia generacja płyt głównych Racing dla platformy AMD bazuje na chipsecie X470.

Biostar zaprezentuje na Computex 2019 swoje nowe płyty z czwartej generacji serii Biostar Racing, które dedykowane będą nowym Ryzenom.

Tym samym, kierując się logiką, śmiało zakładać można, że płyty czwartej generacji oznaczone będą jako X570, o ile AMD nie postanowi zaskoczyć nas w ostatniej chwili i zmieni nazwę chipsetu, co wydaje się być już bardzo mało prawdopodobne. Czerwona ekipa jak na razie nie zdradza zbyt wiele na temat tego układu logiki, ale wiemy, że ten wprowadzi wiele istotnych zmian, szczególnie z punktu widzenia entuzjastów. Ten zaprojektowano bowiem nie tylko po to, by w pełni wykorzystać możliwości procesorów Ryzen 3000, które według ostatnich przecieków oferować będą nawet 16 rdzeni, bo płyty z tym chipsetem jako pierwsze mają wprowadzić obsługę nowego standardu PCIe 4.0. Targi Computex 2019 powinny przynieść więc również zapowiedzi pierwszych produktów, które zrobią z niego użytek (być może dysków SSD).   

X570 jako flagowy chipset oferować będzie zapewne także zaawansowane możliwości podkręcania, a bazując na dotychczasowych doświadczeniach, spodziewać można się po nim także usprawnionego wsparcia dla pamięci oraz kilku ekskluzywnych dla AMD technologii, takich jak XFR2, Precision Boost Overdrive (PBO) czy StoreMI. Liczba obsługiwanych portów USB jak na razie pozostaje jednak nieznana. Warto wspomnieć, że także ASRock zdecydowało się na zwiastowanie swoich nowych płyt głównych Phantom Gaming i choć ten producent robi to w bardziej zawoalowany sposób (nie podaje platformy, a zaprezentowany teaser nie ujawnia nawet podstawki), to wydaje się, że zbieg w czasie z zaproszeniem Biostar nie jest tu przypadkowy. Trzeba przyznać, że tegoroczny Computex zapowiada się niezwykle ciekawie, tym bardziej, że AMD może ujawnić w trakcie targów także karty graficzne Navi (choćby w postaci ogólnikowego zwiastuna).    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Biostar i ASRock zwiastują nowe płyty główne X570 dla CPU Ryzen 3000

 0