BIOSTAR przypadkiem potwierdza płyty z chipsetem Z390

BIOSTAR przypadkiem potwierdza płyty z chipsetem Z390

Informacje o chipsecie Intel Z390 krążą w sieci już od jakiegoś czasu w formie mniej lub bardziej wiarygodnych pogłosek. Teraz jednak BIOSTAR celowo lub nie, ale potwierdził istnienie owej platformy.

BIOSTAR nieco wybiegł przed szereg publikując instrukcję obsługi dla płyt B360 (B360 GT3S i B360GT5S), która jest wspólna dla nadchodzącej płyty BIOSTAR Z390 RACING GT3 i GT5S. Modele te są bardzo do siebie zbliżone, więc jak większość producentów, BIOSTAR również zdecydował się wydawać wspólną instrukcję. Jako, że funkcjonalność i budowa mają być bardzo podobne, to na laminacie spodziewać się możemy dwóch lub trzech gniazd PCI-Express 3.0 (x16/x4 w w przypadku GT3/GT3S oraz x16/x4/x4 w GT5/GT5S), co najmniej czterech portów pamięci DDR4, i oczywiście dwóch złącz M.2 obok standardowych 6 portów SATA 6 GB/s. Pod względem budowy płyty te praktycznie niczym się nie wyróżniają. Co więc przyniesie Z390?

Nowe 8-rdzeniowe procesowy Intela będą musiały zmieścić się w limicie TDP wynoszącym 95 W

W instrukcji znalazł się ciekawy zapis, mówiący, że maksymalne TDP dla procesorów wynosi 95 W. Oznacza to tyle, że 8-rdzeniowe procesory Intela, które w końcu z pewnością zostaną zapowiedziane, nie będą przekraczać tego poziomu, który wynosi dokładnie tyle samo w przypadku procesorów. Core i7-8700K czy i5-8600K. Dodatkowo Z390 będzie umożliwiało podkręcanie procesorów z odblokowanym mnożnikiem. Poza tym nowy chipset posiada wsparcie dla wszystkich nowości, które wprowadzano w serii 300 jak kontroler USB 3.1 10 Gb/s oraz Wi-Fi AC. Póki co nie jest to oficjalna zapowiedź, ale właściwie można ją tak traktować. Czekamy zatem na oficjalną premierę chipsetu oraz wysyp nowości od innych producentów.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: BIOSTAR przypadkiem potwierdza płyty z chipsetem Z390

 0