Biostar wprowadza pierwszy dysk SSD dedykowany górnikom

Biostar wprowadza pierwszy dysk SSD dedykowany górnikom

Kryptowaluty to wciąż gorący temat, który najbardziej zdaje się eksploatować Biostar. Firma ta zajęła miejsce, dotąd niedoceniane przez innych producentów i została właściwie największym dostawcą podzespołów przeznaczonych dla osób trudniących się pozyskiwaniem kryptowalut. Tym razem Biostar przedstawia jednak dość nietypowy dla siebie produkt.

Choć najczęściej modyfikowanymi, na potrzeby górników sprzętami są płyty główne, karty graficzne oraz zasilacze, to Biostar postanowił pójść o krok dalej i stworzyć dysk SSD, którego przeznaczeniem jest praca w niekorzystnych warunkach. Biostar S130-90 BTC to 2,5 calowy dysk o pojemności 90GB, co ma być odpowiednia wartością na system i oprogramowanie do kopania. Wyższa pojemność jest tu nieuzasadniona i przy takim wykorzystaniu, spora część dysku byłaby niewykorzystana. Większy dysk, to też większy koszt i dłuższy czas zwrotu inwestycji. Analitycy Biostara doszli do wniosku, że 90 GB to najbardziej optymalna pojemność.

Producenci znaleźli nowy sposób na łatwe podnoszenie cen. Dopiski "mining" oraz "BTC" na produkcie, zaczynają mieć takie samo magiczne znaczenie i wartość, jak nadużywany obecnie przydomek "gaming". 

Producent nie podał zbyt wielu informacji technicznych. Dysk zbudowano w oparciu o kości 3D TLC NAND, a całość została wg producenta zoptymalizowana do ciągłej pracy 24/7. Deklarowane transfery wynoszą 450 MB/s dla odczytu i 360 MB/s w przypadku zapisu. Dysk pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, jednak zanim trafi na globalne rynki, przez pewien okres będzie dostępny tylko na rynkach Azji. Cena nie zostałą jeszcze ujawniona, jednak zapewne będzie odpowiednio wyższa, niż zwykłego dysku SSD.

 

Tagi

biostarssd

Pokaż / Dodaj komentarze do: Biostar wprowadza pierwszy dysk SSD dedykowany górnikom

 0