BioWare podało datę premiery Mass Effect: Andromeda!

BioWare podało datę premiery Mass Effect: Andromeda!

Kanadyjskie studio opublikowało wczoraj wpis na blogu, w którym poznaliśmy przybliżoną premierę najnowszej części futurystycznego RPG, Mass Effect, o podtytule Andromeda.

Pierwsza część zupełnie nowej opowieści w uniwersum ME, zadebiutuje na początku 2017 roku, czyli z lekką obsuwą względem pierwotnych zapowiedzi. Według twórców przesunięcie daty wydania z końcówki 2016 na pierwszy kwartał 2017 było konieczne. BioWare tłumaczy się tym, że potrzebuje dopilnować, aby gra osiągnęła swój pełny potencjał. Pierwsza tegoroczna prezentacja Andromedy odbędzie się 12 czerwca w trakcie konferencji EA Play, dzień przed główną częścią E3.

Najnowszy Mass Effect został ogłoszony 15 czerwca 2015 a Aaryn Flynn, dyrektor generalny BioWare, wyjawił, że gra powstaje już 4 lata. Ponadto Flynn zaznaczył, że priorytetem dla Kanadyjczyków było stworzenie większego poczucia swobody rozgrywki oraz wykreowanie zupełnie nowych światów pełnych świeżych ras, sprzymierzeńców i wrogów. Andromeda to także pierwsza gra z serii stworzona jest na silniku Frostbite, który zdaniem Flynna ma dostarczyć grafiki i rozgrywki na zupełnie nowym dla serii poziomie.

Mass Effect: Andromeda nie będzie kontynuował historii Komandora Shepharda z oryginalnej trylogii, lecz prawdopodobnie będzie on w grze wspomniany. Niemniej jednak znajomość wydarzeń z poprzedniej części sagi nie będzie w ogóle wymagana. W świetle odejścia kilku kluczowych osób, między innymi scenarzysty czy starszego dyrektora kreatywnego ze studia, interesującą kwestią jest to, czy gra sprosta wymaganiom i standardom poprzedniej trylogii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: BioWare podało datę premiery Mass Effect: Andromeda!

 0