Bioware wskrzesi jedną ze swoich "prestiżowych marek". Mass Effect? KOTOR?

Bioware wskrzesi jedną ze swoich "prestiżowych marek". Mass Effect? KOTOR?

Według najnowszych doniesień, studio Bioware, które ostatnio popadło w niełaskę graczy, ma zamiar stworzyć nowy tytuł w ramach jednej ze swoich "najbardziej prestiżowych serii". W sieci szybko wychwycono, że deweloper poszukuje nowego dyrektora technicznego w swoim studio Edmonton. "Będziesz starszym inżynierem, kierującym zespół do następnego ważnego tytułu w jednej z najbardziej prestiżowych marek BioWare [...]" - czytamy w opisie stanowiska, w ogłoszeniu o pracę. Wygląda na to, że kanadyjski producent gier wideo chce wskrzesić jedną ze swoich gier.  Ta "prestiżowa seria" może równie dobrze odnosić się do serii gier Mass Effect. Ostatnia część serii Mass Effect Andromeda ukazała się w 2017 roku. Czwarta pozycja w tej serii gier nie wypadła tak dobrze, jeśli chodzi o wyniki recenzji, jak również sami gracze nie cenią tego tytułu zbyt wysoko (wszyscy pamiętamy te szalone twarze).

BioWare planuje wskrzesić jedną ze swoich najlepszych serii. Co obstawiacie? Mass Effect, Star Wars: Knights of the Old Republic, a może coś jeszcze innego?

Na początku tego roku Bioware stwierdziło, że jest możliwy remaster trylogii Mass Effect. Nowy dyrektor techniczny mógłby być rzeczywiście niezbędny do pracy nad zremasterowaną serią Mass Effect. Chociaż może to również odnosić się do Anthem - nie wiadomo co tak naprawdę jest "prestiżową marką" dla Bioware. Niedawno kanadyjski deweloper potwierdził reboot  Anthem, gry która od czasu premiery w 2019 roku zaliczała nieustanny odpływ graczy. Tytuł jest najniżej ocenianą grą Bioware w historii. Wynika to z faktu, że gra była niedopracowana i pełna błędów. Co więcej, Bioware nigdy tak naprawdę nie wykorzystała imponującego świata, który zbudowali w grze, aby zapewnić graczom ekscytujące misje i zawartość. 

Wkrótce po premierze fani zdali sobie sprawę, że Anthem nie tylko nie sprostał pokładanym nadziejom i marketingowym obietnicom, ale wydawał się jednym wielkim skokiem na kasę graczy. Mass Effect jest jednak obecnie bardziej prestiżową serią niż Anthem i chyba najbardziej rozpoznawaną przez współczesnych graczy. Jest również wysoce prawdopodobne, że ta nowa oferta pracy dotyczy innej gry Mass Effect. Istnieje kolejna seria Bioware, którą gracze z chęcią by wskrzesili. Na początku tego roku krążyły plotki, że powstaje nowa odsłona Star Wars: Knights of the Old Republic. Jest to popularna seria, która wciąż ma wielu fanów domagających się jej odświeżenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bioware wskrzesi jedną ze swoich "prestiżowych marek". Mass Effect? KOTOR?

 0