Bitcoin bardzo blisko rekordowej ceny 69 tysięcy dolarów

Bitcoin bardzo blisko rekordowej ceny 69 tysięcy dolarów

Cena Bitcoina znacząco wzrosła przez ostatni miesiąc. Obecnie jest to ponad 65 tysięcy dolarów amerykańskich. Spekuluje się, że koszt Bitcoina będzie dalej rósł, na co wpływ może mieć halving spodziewany w kwietniu tego roku.

Bitcoin blisko rekordowej ceny

Na czas pisania tego tekstu niewiele brakuje już, aby cena Bitcoina osiągnęła rekordowy poziom z listopada 2021 roku. W tamtym czasie cena tej popularnej kryptowaluty wynosiła aż 69 tysięcy dolarów amerykańskich. Obecnie kwota, jaką określana jest wartość jednego Bitcoina to nieco ponad 66 500 dolarów.

Obecnie kwota, jaką określana jest wartość jednego Bitcoina to nieco ponad 66 500 dolarów.

Jeszcze na początku lutego tego roku Bitcoin wyceniany był na około 43 tysiące dolarów. Mówimy zatem o naprawdę imponującym wzroście w ciągu zaledwie miesiąca. Już teraz mówi się, że Bitcoin może pobić obecny rekord, przekraczając tym samym wspomnianą wartość 69 tysięcy dolarów.

Cena może wzrosnąć po halvingu

W sieci pojawiają się też głosy mówiący o możliwości jeszcze większego wzrostu ceny po tak zwanym halvingu, czyli spowolnieniu tworzenia nowych Bitcoinów o połowę. Takie zjawisko występuje co około 4 lata, a ostatnie miało miejsce w maju 2020 roku. Nagroda za wydobycie bloku zmniejszyła się wtedy do 6,25 BTC. Następny halving spodziewany jest mniej więcej w połowie kwietnia tego roku i zgodnie z zasadą zmniejszania o 50%, nagroda powinna wynosić już wtedy 3,125 BTC.

Krótko mówiąc wraz ze zmniejszeniem nagrody za wydobycie i tym samym obniżeniem się podaży przy jednocześnie utrzymującym się wysokim popycie na kryptowalutę cena Bitcoina może jeszcze rosnąć. W naszej walucie Bitcoin wyceniany jest aktualnie na ok. 265 tysięcy zł. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bitcoin bardzo blisko rekordowej ceny 69 tysięcy dolarów

 0