Bitcoin na fali wznoszącej. Kryptowaluta jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa

Bitcoin na fali wznoszącej. Kryptowaluta jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa

Po trudnym roku 2022, w którym Bitcoin stracił na wartości ponad 31 000 USD, kontrowersyjna kryptowaluta powraca na ścieżkę wzrostu.

Bitcoin wszedł w 2023 r. z ceną 16 605,10 USD, co wciąż jest imponującą kwotą, ale znacznie niższą niż na początku 2022 roku, gdzie cena wynosiła ok. 47 tys. USD. Od tego czasu, pomijając kilka niewielkich spadków, jego cena utrzymuje się w stałym trendzie wzrostowym. W chwili pisania tego tekstu Bitcoin kosztuje blisko 30 tys. USD, co stanowi wzrost o ponad 80 procent od początku roku. Ponadto jest to najwyższa cena, jaką Bitcoin osiągnął od czerwca 2022 roku, choć wciąż daleko do rekordu z listopada 2021 roku, kiedy cena osiągnęła blisko 67 tys. USD. 

Po trudnym roku 2022, w którym Bitcoin stracił na wartości ponad 31 000 USD, kontrowersyjna kryptowaluta powraca na ścieżkę wzrostu.

Bitcoin odbija się od "dna"

Jak to często bywa, inne kryptowaluty podążają za Bitcoinem. Na początku roku Ethereum kosztowało około 1200 USD, ale teraz jego cena wynosi prawie 1900 USD, co stanowi wzrost o blisko 60 procent od początku roku. Binance Coin wzrósł w tym roku o około 33 procent, podobnie jak Litecoin.

Bitcoin odbija się od dna

Źródło: CoinDesk

Niektórzy uważają, że ostatni wzrost cen kryptowalut jest związany z upadkiem Silicon Valley Bank w zeszłym miesiącu. Bradley Duke, współdyrektor generalny dostawcy produktów kryptowalutowych ETC Group, powiedział Bloombergowi, że niektórzy inwestorzy są zainteresowani kryptowalutami, ponieważ postrzegają je jako aktywa poza tradycyjną bankowością i finansami.

Bitcoin jeszcze nas zaskoczy?

Firma MicroStrategy zajmująca się analizą biznesową i oprogramowaniem mobilnym nadal intensywnie inwestuje w Bitcoina. Pod koniec zeszłego miesiąca ujawniła, że ​​w ciągu ostatnich kilku tygodni kupiła około 6455 Bitcoinów po średniej cenie 23 238 dolarów za monetę. Na dzień 23 marca MicroStrategy i jej spółki zależne posiadały 138 955 Bitcoinów po średniej cenie zakupu 29 817 USD. Przy obecnej wartości Bitcoina ich kryptowaluta jest warta około 4,2 miliarda dolarów.

Jak długo utrzyma się trend wznoszący? Tego nikt nie wie, ale wygląda na to, że ostatni kryzys Bitcoin ma już za sobą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bitcoin na fali wznoszącej. Kryptowaluta jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa

 0