Bitcoin przekracza kolejną granicę i osiąga rekordową cenę

Bitcoin przekracza kolejną granicę i osiąga rekordową cenę

Bitcoin ustanowił kolejny rekord. Jego cena dobiła do 60 tysięcy dolarów, a wedle informacji Bussines Insider na niektórych giełdach przebiła i ten poziom. Wprawdzie CoinMarketCap podaje, że wartość bitcoina osiągnęła 59 tysięcy dolarów, lecz przez moment wyniosła ona przeszło 60 tysięcy dolarów. 21 lutego cena bitcoina oscylowała na poziomie 58 tysięcy dolarów, następnie tydzień później spadła do 43 tysięcy dolarów i od tamtej pory notuje progres dobijając do nowego rekordu. Kapitalizacja waluty wynosi już 1,11 biliona USD. Warto wspomnieć, że ta historyczna rzeczy dzieje się rok po tym, kiedy BTC zaliczył jeden z największych regresów w swojej historii - kurs spadł z przeszło 7 tysięcy USD do ok. 5,4 tysiąca dolarów. Po wybuchu pandemii COVID-19 widzimy znaczącą poprawę i tylko w 2021 roku krytpowaluta zyskała aż 94 na plus.

Cena bitcoina wyniosła 60 tysięcy dolarów.

Bitcoin przekracza kolejną granicę i osiąga rekordową cenę

Jak podaje serwis Business Insider niemała w tym zasługa np. szefa Tesli Elona Muska, którego firma kupiła bitcoiny za 1,5 mld dolarów. Zobaczymy czy w następnych miesiącach sytuacja będzie jeszcze lepsza lub ulegnie normalizacji. Według Money.pl waluta jest już warta więcej niż uncja złota i za jednego bitcoina da się kupić 30-metrową kawalerkę w sporym mieście. Na duży zarobek mogą w przyszłości liczyć programiści bitcoinów. Jimmy Nguyen, prezes Bitcoin Association uważa, że dostaną oni szansę zarobienia ogromnych pieniędzy i to właśnie ta branża będzie dla nich przyszłością. Przypomnijmy, że bitcoina opracował w 2009 roku Satoshi Nakamoto jako narzędzie, które umożliwia użytkownikom kontrolę nad ich pieniędzmi.

Nad swoją walutą pracuje Facebook, który zmienił jej nazwę z Libry na Diem. Zakładano, że wystartuje ona w styczniu bieżącego roku, lecz jak wiemy do tego nie doszło. Nadal oczekuje się jednak, że ów moment nastąpi w 2021 roku. Warto wspomnieć, że 70% banków centralnych prowadzi prace nad wirtualnymi walutami. W ubiegłym roku Christine Lagarde w opublikowanym w "L’ENA hors les murs" czasopiśmie podawała powody, dla których należy szybko wprowadzić cyfrowe euro. Chodzi o wirtualną transformację i digitalizację pieniądza zmuszające światowe banki do dogonienia tych zmian.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bitcoin przekracza kolejną granicę i osiąga rekordową cenę

 0