Bitcoin stracił na wartości po ataku hakerskim

Bitcoin stracił na wartości po ataku hakerskim

Giełdowi eksperci w minionym okresie nie mieli dużego szczęścia, ponieważ dla wielu jedna z bardziej opłacalnych inwestycji wyraźnie straciła na wartości.

Swego czasu bitcoin był niezwykle popularną formą inwestycji głównie dlatego, że jego późniejsza wartość plasowała się na dość wysokim poziomie. Zainteresowanie tą wirtualną walutą zwiększyło również popyt na karty graficzne. Oczywiście ceny GPU poszybowały do góry, a rynek narzekał na niedobory. Niedawno o kryptowalutach zrobiło się nieco ciszej jednakże dziś dowiedzieliśmy się, że po raz pierwszy od trzech miesięcy straciły one poważnie na wartości. Całą sytuację spowodowała południowokoreańska giełda, która poinformowała o przeprowadzonym ataku hakerskim na swoją stronę. Oczywiście na reakcje nie należało długo czekać zaś finał sprawy dla finansowych wyjadaczy niestety nie miał wymarzonego szczęśliwego zakończenia. 

W ostatnim okresie bitcoin stracił na wartości około 11%

Bitcoin stracił na wartości po ataku hakerskim

Obsługująca blisko 50 kryptowalut giełda Coinrail potwierdziła, że chodziło głównie o mniej znane rozwiązania takie jak pundi x. Mimo wszystko wartość bitcoina zmalała do 6647,33 dolarów, co stanowi najgorszy wynik od początku kwietnia bieżącego roku. Warto wspomnieć, iż wirtualny pieniądz stracił w 2018 roku już 50 procent (wiele wirtualnych waluty także podupadło). Całość może mieć związek z jeszcze inną sprawą. Mianowicie jak podaje Wall Street Journal, amerykański organ finansowy prowadzi dochodzenie w sprawie potencjalnych manipulacji cenowych na czterech największych giełdach kryptowalut (Bitstamp, Coinbase, itBit oraz Krake). Czy bitcoiny będą nadal tracić lub powrócą na dawną ścieżkę przekonamy się niebawem. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bitcoin stracił na wartości po ataku hakerskim

 0