Bitcoin z rekordowym wynikiem. Cena przekroczyła 20 000 USD

Bitcoin z rekordowym wynikiem. Cena przekroczyła 20 000 USD

Bitcoin od wielu tygodni znajdował się na kursie wznoszącym i tylko kwestią czasu wydawało się, kiedy pobije rekord swojej ceny. Tak się właśnie stało, ponieważ najpopularniejsza cyfrowa waluta wczoraj przebiła cenę 20 000 USD, co najwyraźniej dało jej dodatkowego kopa, gdyż w chwili obecnej cena wynosi już przeszło 22 000 USD za jednego Bitcoina, a tempo wzrostu to przeszło 13% w ostatniej dobie. Nie da się ukryć, że jest to nie lada osiągnięcie i kamień milowy dla ulotnej waluty i stanowić może punkt zwrotny w drodze ku powszechnej akceptacji. Pytanie tylko, jak długo utrzyma się taki stan rzeczy i czy przypadkiem ponownie nie okaże się to punkt zwrotny, jak przed trzema laty. 

Najpopularniejsza cyfrowa waluta, czyli Bitcoin, wczoraj przebiła cenę 20 000 USD.

Warto przypomnieć, że Bitcoin zadebiutował na rynku w 2009 i został stworzony przez Satoshi Nakamoto, choć do dziś nie ma pewności, czy jest to jedna osoba czy może grupa osób. Prawdziwa tożsamość założyciela Bitcoina pozostaje tajemnicą, pomimo wielu śledztw w tej sprawie i fałszywych oskarżeń. Przez kilka pierwszych lat Bitcoin pozostał relatywnie nieznany i tak naprawdę szersze zainteresowanie zaczął przyciągać dopiero w połowie lat 2010. Kiedy zaś jego cena przekroczyła 1000 USD na początku 2017 roku, zrobiło się już naprawdę głośno o tej kryptowalucie i na jej temat zaczęło wypowiadać się wielu specjalistów z sektora finansowego. Część wieszczyła jej ogromny sukces, ale duża grupa sceptyków zwiastowała pęknięcie bańki i rychły upadek cyfrowej waluty.   

Pod koniec 2017 roku, dokładnie 3 lata temu, 17 grudnia, Bitcoin osiągnął rekordową na ten czas cenę, przeszło 19000 dolarów za sztukę, ale ta zaczęła następnie szybko spadać i w 2018 roku osiągnęła poziom 3000 USD. Wielu pogrzebało wtedy Bitcoina, uznając go jedynie za krótkotrwałą modę, ale jak się okazuje przedwcześnie. Waluta próbowała się odbudować już w ubiegłym roku, ale przełomowy okazał się bieżący. Obecnie Bitcoin sprzedawany jest po 22 539 USD i część specjalistów uważa, że 2021 będzie przełomowy dla tej kryptowaluty, która może potencjalnie osiągnąć nawet cenę na poziomie 100 000 USD. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bitcoin z rekordowym wynikiem. Cena przekroczyła 20 000 USD

 0