Bitmain zwalnia pracowników. Nie ma chętnych na koparki kryptowalut

Bitmain zwalnia pracowników. Nie ma chętnych na koparki kryptowalut

Największy na świecie producent sprzętu do wydobywania kryptowalut, chińska firma Bitmain z siedzibą w Pekinie, dokonał redukcji zatrudnienia w odpowiedzi na rozczarowujące wyniki sprzedaży.

Bitmain jest znany z produkcji urządzeń Antminer, które wykorzystują układy specyficzne dla aplikacji (ASIC) dostosowane do zadań związanych z wydobywaniem kryptowalut. Te urządzenia stanowią około 75 procent rynku sprzętu tego typu. Chińskie media informują, że firma dokonała zwolnień po ogłoszeniu fatalnych wyników finansowych za wrzesień, co zaniepokoiło inwestorów. W związku z tą sytuacją, firma była zmuszona pożegnać niektórych pracowników przynajmniej na wrzesień, a decyzja dotycząca zatrudnienia w październiku ma zostać podjęta w najbliższy weekend.

Bitmain ogłaszał zamiar wejścia na rynek AI, jednak najwyraźniej nic z tego nie wyszło.

W sierpniu 2022 roku, kiedy Bitmain opublikował swój ostatni wpis na blogu w języku angielskim, firma ogłosiła program nagród dla lojalnych klientów, którzy złożyli zamówienia przed tzw. "kryptozimą". W tym okresie ceny popularnych kryptowalut spadły, a inwestorzy wycofali się z rynku w odpowiedzi na wydarzenia takie jak upadek FTX i TerraLuna. Bitmain nadal promowało program lojalnościowy dla swoich długoterminowych klientów, który obiecywał większe nagrody za większe zamówienia. Jednakże, ostatnie wydarzenia sugerują, że te plany mogły nie przynieść spodziewanych rezultatów.

Były szef FTX, Sam Bankman-Fried, stoi przed sądem, nadchodzące tygodnie mogą przynieść niekorzystne informacje dotyczące kryptowalut. W tym czasie wartość Bitcoina oscyluje w okolicach 27 600 dolarów, co jest sporo niższą wartością w porównaniu do ceny najwyższej z czerwca 2023 roku, wynoszącej ponad 30 000 dolarów, i nie ma porównania do szczytowej ceny ponad 61 000 dolarów osiągniętej pod koniec 2021 roku. Cena Ethereum również mocno spadła.

W obliczu tych obniżonych cen oraz wyższych kosztów związanych z zużyciem energii, spowodowanych między innymi inwazją Rosji na Ukrainę, nie jest zaskoczeniem, że potencjalni górnicy zwlekają z realizacją zamówień na układy ASIC.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bitmain zwalnia pracowników. Nie ma chętnych na koparki kryptowalut

 0