BitTorrent kupiony za 140 mln dolarów

BitTorrent kupiony za 140 mln dolarów

Wiele wskazuje na to, że w branży internetowej doszło do przejęcia jednej z największych platform służących do transferu plików, czyli BitTorrenta.

BitTorrent jest jednym z najpopularniejszych środków do wymiany plików, z którego ochoczo korzystają nie tylko zwykli ludzie, ale także piraci. Jak się okazuje doszło do zmiany właściciela. Choć transakcja nie została jeszcze potwierdzona, to mówi się, że jej wartość wyniosła aż 140 milionów dolarów. Całość sfinalizowano w ubiegłym tygodniu po blisko miesięcznych negocjacjach, natomiast akcjonariusze otrzymali już stosowne papiery do podpisania. Warto zaznaczyć, iż przedstawiciele BitTorrenta swego czasu chwalili się bazą 170 mln aktywnych użytkowników i według wielu źródeł jest to jedna z większych aplikacji dostępnych aktualnie w internecie. Nic więc dziwnego, że znalezienie potencjalnego kupca nie było szczególnie trudną sztuką.

Według najnowszych informacji wartość zakupu BitTorrenta miała wynieść 140 mln dolarów

BitTorrent kupiony za 140 mln dolarów

Zakupu BitTorrenta dokonał właściciel startupu Tron powiązanego z blockchainem. Co ciekawe Justinowi Sunowi przyświeca idea stworzenia zdecentralizowanej platformy rozrywkowej mającej bazować na wspomnianym blockchainem. O tym jak poważne są plany nowych właścicieli niech świadczy fakt, że w przyszłości pragną oni utworzyć prawdziwie niezależny internet. Dodatkowym powodem przejęcia BitTorrenta była ochrona technologii Tronu oskarżanego o plagiat, a także stworzenie kolejnego rozwiązania do wydobywania kryptowaluty. Oczywiście najpierw musi dość do oficjalnego potwierdzenia transakcji, a dopiero później przekonamy się o prawdziwych intencjach zarządu firmy. Jednak pojawienie się nowego gracza na polu wirtualnej waluty byłoby interesującym wydarzeniem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: BitTorrent kupiony za 140 mln dolarów

 0