Black Myth: Wu Kong prezentuje się kapitalnie na rozgrywce. Chińska gra podbije rynek?

Black Myth: Wu Kong prezentuje się kapitalnie na rozgrywce. Chińska gra podbije rynek?

Jeśli tytuł Black Myth: Wu Kong nic Wam nie mówi, to warto się nim zainteresować. Ta nadchodząca przygodowa gra akcji doczekała się właśnie 13-minutowego materiału z rozgrywki i trzeba przyznać, że prezentuje się na nim fenomenalnie. Co ciekawe, jest to produkcja mało znanego chińskiego studia Game Science, ale już wkrótce może zrobić się o nim znacznie głośniej, przynajmniej jeśli jakość finalnego produktu będzie taka jak na zaprezentowanym fragmencie gameplayu. Black Myth: Wu Kong zdaje się czerpać inspiracje z gier pokroju Dark Souls, ale w sosie klasycznej chińskiej powieści Wędrówka na Zachód oraz mitu Małpiego Króla. W grze pojawia się nawet zmiana postawy w czasie walki, co z kolei nasuwa skojarzenia z serią Nioh, podobnie jak zmiana w różne kreatury przez głównego bohatera.

Zaprezentowano 13-minutowy materiał z rozgrywki Black Myth: Wu Kong i trzeba przyznać, że gra prezentuje się na nim fenomenalnie.

Podobnie jak w tytułach z serii SoulsBorne od From Software zdaje się, że sam świat gry będzie jej bohaterem. Urzeka tu przede wszystkim oprawa graficzna, ponieważ Black Myth: Wu Kong prezentuje się pod względem wizualnym olśniewająco, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na ilość szczegółów, roślinność, oświetlenie czy destrukcję otoczenia. Co warto podkreślić, tytuł ten bazuje na silniku Unreal Engine 4, a zaprezentowany materiał pochodzi z wersji pre-alpha. Świetnie wypada także sama rozgrywka, koncentrująca się na eksploracji, ale przede wszystkim walce. Tu istotną rolę odgrywają specjalne umiejętności naszego bohatera i ostatecznie Małpi Król poznać ma ich aż 72, a część z nich możecie podziwiać na wideo (np. przyzwanie armii klonów czy przemianę w dużą małpę).

Jak zdradza Daniel Ahmad, analityk branży gier, studio Game Science założone zostało przez pracowników Tencent Games. Przypadkiem zaś Tencent posiada udziały w Epic Games, które odpowiada za silnik Unreal Engine. Zespół twierdzi, że opublikował zwiastun, by przyciągnąć nowe talenty. Studio planuje wypuścić  Black Myth na PC oraz “innych wiodących platformach”. Wiemy również, że nie będzie to gra jako usługa i zapłacimy za ten tytuł tylko raz. Ahmad szacuje, że Black Myth: Wu Kong zadebiutuje dopiero za dwa lata, co oznacza zapewne, że pojawi się także na next-genach, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Trzeba przyznać, że wielkobudżetowe produkcje AAA nie są czymś, co często wychodzi z Chin i kraj ten utożsamiany jest raczej z darmowymi grami, bazującymi na mikrotransakcjach. Black Myth: Wu Kong może stanowić swoisty przełom dla tego rynku i trzymamy kciuki za ten tytuł, bo zapowiada się wybornie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Black Myth: Wu Kong prezentuje się kapitalnie na rozgrywce. Chińska gra podbije rynek?

 0