BlackBerry Key2 - oryginalny smartfon dla miłośników fizycznej klawiatury

BlackBerry Key2 - oryginalny smartfon dla miłośników fizycznej klawiatury

TCL, czyli chińska firma odpowiadająca za smartfony marki BlackBerry, zapowiedziało na konferencji w Nowym Jorku nowy model, który zdecydowanie wyróżnia się na tle zalewających rynek bardzo podobnych telefonów.

BlackBerry Key2 to jak nietrudno się domyślić następca Keyone. Tym samym, urządzenie zachowało charakterystyczną kwadratową formę, kojarzoną z produktami BlackBerry, ikoniczną fizyczną klawiaturę oraz wyświetlacz o nietypowych proporcjach 3:2. Po raz pierwszy jednak, smartfon tej marki doczekał się podwójnego aparatu. Znajdujący się na tylnym panelu moduł składa się z 12 MP sensora z obiektywem f/1.8 (piksele w rozmiarze 1,28 um) oraz pomocniczego teleobiektywu z sensorem o tej samej rozdzielczości i świetle f/2.6, który zapewnia optyczny zoom, jak również tryb portretowy umożliwiający rozmywanie tła. Wracając jednak do designu, telefon pochwalić może się aluminiową ramką w czarnym lub srebrnym kolorze i miękkimi w dotyku plecami z diamentowym wzorem.

Urządzenie zachowało charakterystyczną kwadratową formę, kojarzoną z produktami BlackBerry, ikoniczną fizyczną klawiaturę oraz wyświetlacz o nietypowych proporcjach 3:2

BlackBerry Key2 - oryginalny smartfon dla miłośników fizycznej klawiatury

Sprzęt otrzymał 4,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1620 x 1080 pikseli, a jego sercem jest procesor Snapdragon 660 wspomagany przez 6 GB pamięci RAM. W stosunku do poprzednika powierzchnia klawiatury zwiększyła się o 20%, co poprawiać ma komfort i precyzję pisania. Poza tym, przyciski otrzymały nowe matowe wykończenie i lepiej zoptymalizowano ich układ, a w klawiszu spacji zintegrowano czytnik linii papilarnych (podobnie jak ostatnio). Znajdziemy tu również nowy przycisk Speed Key, który umożliwia skróty do dowolnej aplikacji, połączeń z ulubionymi kontaktami i innych funkcji. Powraca także Flick Typing (wykorzystywanie przewidywania tekstu i uczenie się naszych schematów, by jak najlepiej wskazywać nam trafne sugestie), a klawiatura może być wykorzystywana też jako trackpad. Całości dopełniają 64 lub 128 GB na dane z możliwością rozszerzenia, 8 MP kamerka przednia i bateria o pojemności 3500 mAh. Producent obiecuje miesięczne aktualizacje bezpieczeństwa dla Key2 i przynajmniej jeden duży update systemu, co oznacza, że smartfon otrzyma Androida P. Sprzedaż rusza jeszcze w tym miesiącu, a cena na rynku europejskim to 649 EUR.

Komentarze do: BlackBerry Key2 - oryginalny smartfon dla miłośników fizycznej klawiatury