Błąd Facebooka ustawił publiczną widoczność wpisów u 14 mln użytkowników

Błąd Facebooka ustawił publiczną widoczność wpisów u 14 mln użytkowników

Około 14 milionów użytkowników Facebooka musi zweryfikować swoje wpisy, jako że platforma w wyniku błędu zmieniła ich widoczność na publiczną.

Kłopotów i wpadek wizerunkowych Facebooka nie ma końca. Firma właśnie poinformowała, że na platformie wystąpił błąd, który objawił się ustawieniem widoczności postów na publiczne u kilkunastu milionów użytkowników. Wpisy są widoczne dla wszystkich, nawet jeśli użytkownik ustawił opcję dzielenia się nimi z dużo mniejszą widownią. Błąd dotyczył wpisów opublikowanych pomiędzy 18 a 22 maja. Jednakże okazuje się, że firma nic nie zrobiła z tym faktem aż do 27 maja. Błąd najprawdopodobniej pojawił się ponieważ, Facebook przygotowywał nową opcję wyróżniania treści, która podświetla wybrany wpis na profilu. Takie wyróżnione posty są widoczne publicznie, jednak firma rozszerzyła o ustawienie na wszystkie nowe wpisy. Jest to kolejny przejaw działania firmy, który objawia się szybkim wprowadzaniem nowości, psując przy okazji inne funkcje.

Cambridge Analytica, przekazywanie danych 60 producentom sprzętu, a teraz kolejna wpadka z prywatnością...

Błąd Facebooka ustawił publiczną widoczność wpisów u 14 mln użytkowników

"Chcemy przeprosić za tę pomyłkę" - powiedział Erin Egan, odpowiedzialny w Facebooku za dział prywatności. "Odnaleźliśmy ostatnio błąd, który automatycznie ustawiał publiczną widoczność, gdy ktoś publikował nowy wpis na Facebooku. Naprawiliśmy już tę pomyłkę i wszystkim dotkniętym tym błędem dajemy znać, żeby przejrzeli swoje wpisy stworzone w tym czasie. Podkreślamy również, że błąd nie wpłynął na żadne wpisy opublikowane przed podanym przedziałem czasowym" - oznajmił Erin Egan. Firma jest w takcie informowania wszystkich użytkowników, którzy zostali dotknięci błędem platformy. Jest to kolejna wpadka, która jest póki co ostatnim ogniwem łańcucha katastrof, który ciągnie się za Facebookiem od skandalu Cambridge Analytica.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Błąd Facebooka ustawił publiczną widoczność wpisów u 14 mln użytkowników

 0