Blight: Survival - to może być czarny koń. Gra olśniewa grafiką

Blight: Survival - to może być czarny koń. Gra olśniewa grafiką

Blight: Survival to nadchodząca gra osadzona w średniowieczu typu rogue-lite z gatunku action-horror elementami kooperacyjnymi od Haenir Studio. Trzeba przyznać, że fragment rozgrywki z wersji Pre-Alpha wygląda naprawdę imponująco, nasuwając skojarzenia z takimi tytułami, jak The Last of Us i Dark Souls.

Blight: Survival robi jeszcze większe wrażenie, gdy uzmysłowi sobie, że za ten projekt odpowiadają tak naprawdę tylko dwie osoby, tym bardziej że z technicznego punktu widzenia pokazany materiał wygląda absolutnie oszałamiająco. Wygląda na to, że gra na razie zmierza jedynie na PC (jest już nawet strona Steam), ale twórcy chcą też przenieść ten tytuł na konsole obecnej generacji. Nie ma jednak co liczyć na rychłą premierę. 

Blight: Survival robi jeszcze większe wrażenie, gdy uzmysłowi sobie, że za ten projekt odpowiadają tak naprawdę tylko dwie osoby.

Pod względem rozgrywki Blight: Survival to ciekawa mieszanka gatunków. Początkowy fragment wskazuje bowiem na coś bliższego Dark Souls, ale w średniowiecznym klimacie zombie, gdzie nasz bohater za pomocą miecza rozprawia się z kolejnymi maszkarami pokrytymi grzybami (niczym z The Last of Us). W drugiej części materiału jednak przekrada się, omijając patrole ludzi, co również przypomina bardziej grę od Naughty Dog. Dochodzi tu co prawda do pewnego dysonansu poznawczego, kiedy rycerz ubrany w pełną płytową zbroję po cichu zakrada się niczym najzwinniejszy skrytobójca (nawet się czołga), nie wywołując przy tym żadnego hałasu. Są to jednak uproszczenia, z którymi często mamy do czynienia w grach. Co ciekawe, Blight oferować ma tryb współpracy do 4 graczy i pod koniec materiału widać, jak do gracza dołącza kolejna postać. 

Mimo że mamy do czynienia z wersją Pre-Alpha, gra już teraz prezentuje się świetnie od strony technicznej, urzekając teksturami, oświetleniem, szczegółowością i animacjami. Na stronie Steam znaleźć można już nawet minimalne wymagania sprzętowe, które prezentują się następująco:

  • OS: Windows 7 SP1/8.1/10 – 64bit
  • Procesor: Intel Core i5-3470 / AMD FX 4350
  • Pamięć: 4000 MB RAM
  • GPU: NVIDIA GTX 670 / AMD Radeon HD 7870
  • DirectX: Wersja 11
  • Sieć: Szerokopasmowe połączenie 
  • Miejsce na dysku: 20000 MB dostępnej przestrzeni

Powyższa specyfikacja zapewne pozwoli nam na rozgrywkę jedynie w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę i ciekawi nas jaki sprzęt potrzebny będzie, by wycisnąć z tej gry wszystkie soki. Jak na razie nie zdradzono jeszcze daty premiery, ale możecie dodać ten tytuł do listy życzeń na Steam. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blight: Survival - to może być czarny koń. Gra olśniewa grafiką

 0