Blizzard banuje profesjonalnego gracza Hearthstone za popieranie Hongkongu

Blizzard banuje profesjonalnego gracza Hearthstone za popieranie Hongkongu

Blizzard pozbawił pochodzącego z z Hongkongu profesjonalnego gracza Hearthstone jego wygranych pieniężnych i zabronił mu udziału w turniejach przez rok po tym, jak wyraził poparcie dla Hongkongu w czasie transmisji. Blizzard powiedział, że działania Ng „Blitzchung” Wai Chung naruszyły sekcję 6.1 regulaminu turnieju , która zabrania graczom robienia czegokolwiek, co "obraża część lub grupę publiczności". "Grandmasters to najwyższy esportowy poziom w Hearthstone i bardzo poważnie podchodzimy do zasad turniejowych" - napisał Blizzard. "Chociaż mamy prawo do wyrażania indywidualnych myśli i opinii, gracze i inni uczestnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w naszych zawodach e-sportowych, muszą przestrzegać oficjalnych zasad turniejowych".

Jak widać, zachodnie firmy dokonujące znacznych inwestycji w Chinach, szybko się podporządkowują.

 Blizzard usunął wideo z usługi  VOD, jednak w internecie i tak szybko pojawiły się te rzekomo obraźliwe treści.  Blitzchung krzyknął po chińsku: "Wyzwolić Hongkong, rewolucja naszych czasów!", po czym włożył maskę ochronną - symbol protestujących w Hongkongu. Blitzchung był również zachęcany przez spikerów, którzy śmiali się i chowali za ich biurkiem, podczas tej spontanicznej akcji - obaj zostali zwolnieni przez Blizzarda.

"W moim kraju trwają poważne protesty" - powiedział Blitzchung w oświadczeniu dla Inven Global. "Moje wezwanie podczas transmisji było kolejną formą uczestnictwa w proteście, na który chciałbym zwrócić większą uwagę". "W ciągu ostatnich kilku miesięcy włożyłem tyle wysiłku w ten ruch społeczny, że czasami nie mogłem skupić się na przygotowaniu do turnieju" - dodał. "Wiem moje działanie podczas transmisji oznacza. Może to przysporzyć mi wielu kłopotów, nawet w kwestii mojego osobistego bezpieczeństwa w prawdziwym życiu. Myślę jednak, że moim obowiązkiem jest powiedzieć coś na ten temat". Jak widać, zachodnie firmy dokonujące znacznych inwestycji w Chinach, szybko się podporządkowują.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard banuje profesjonalnego gracza Hearthstone za popieranie Hongkongu

 0