Blizzard inwestuje w tworzenie nowych marek gier

Blizzard inwestuje w tworzenie nowych marek gier

Niedawno odbyło się zebranie finansowe firmy Blizzard w trakcie którego padły informacje na temat przyszłych planów firmy.

Szczególnie interesujący był wątek nowych projektów. Współzałożyciel Blizzard, Mike Morhaime wyjawił na spotkaniu z inwestorami, że amerykańska firma posiada szereg startupów, które zajmują się nowymi projektami. Prawdopodobnie powrót innego ze współzałożycieli firmy Allena Aldhama, który odpowiada za nadzorowanie prac nad nowymi inicjatywami. - W kwestii nowych IP, mamy lepszą infrastrukturę niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział Morhaime. - Jest cała masą ekip, którymi przewodzą nasi najbardziej doświadczeni designerzy - dodał. Jednak zarazem ostrzegł inwestorów przed oczekiwaniem natychmiastowych rezultatów i prosił o cierpliwość. - Nie mamy zamiaru wydawać gier, które nie sprostają oczekiwaniom naszym i naszych graczy - skwitował Morhaime.

Wydany w czerwcu na PS4 i PS4 Pro Crash Bandicoot N. Sane Trilogy okazał się fantastycznym bestsellerem - w Wielkiej Brytanii okupował pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier przez 4 z 5 tygodni od premiery. Być może Activision na fali popularności zremasteruje inne klasyki, np. Spyro The Dragon?

Oczywiście głównym powodem zwołania tego zebrania były wyniki finansowe firmy za drugi kwartał tego roku. Jak się okazało były one lepsze niż się spodziewano. Przychody wzrosły o 4% rok do roku wg zasad GAAP i wyniosły one 1,63 mld USD. Pierwotnie zakładano wynik na poziomie 1,42 mld. Co interesujące, aż 80% zysków pochodziło z dystrybucji cyfrowej, obejmującej wszystko od pełnych wersji gier przez tzw. Loot boxy na mikrotransakcjach skończywszy. Najbardziej dochodowymi produkcjami były tytuły Activision, w tym Overwatch, ale także remaster trylogii Crash Bandicoot oraz nadchodzące Destiny 2. A propos sukcesu Crasha, CEO Activision Eric Hirshberg powiedział, że niesamowite zainteresowanie wznowieniem klasyku może przyczynić się do powstania innych tego typu projektów. Innym nadchodzącym remasterem Activision Blizzard jest StarCraft Remastered, którego premiera odbędzie się już 14 sierpnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard inwestuje w tworzenie nowych marek gier

 0