Blizzard odwołuje tegoroczną edycję konwentu BlizzCon

Blizzard odwołuje tegoroczną edycję konwentu BlizzCon

BlizzCon, czyli flagowy konwent Blizzard Entertainment, na który co roku czeka rzesza graczy, nie odbędzie się w tym roku, o czym firma poinformowała za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga. Saralyn Smith, producent wykonawczy BlizzCon, poinformowała, że w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, który przyczynił się do odwołania takich imprez jak E3, przełożenia GDC i zmiany Gamescom na wydarzenie online, podjęto decyzję o odwołaniu konwentu. Wydaje się, że Blizzard nie miał innego wyjścia w zaistniałych okolicznościach, tym bardziej, że na imprezie co roku pojawia się coraz większa grupa fanów i w 2018 roku było to przeszło 40 tysięcy osób. Wygląda jednak na to, że przedsiębiorstwo nie zamierza iść drogą obraną przez wiele innych podmiotów i nie planuje w zamian zorganizowania konwentu online.

BlizzCon, czyli flagowy konwent Blizzard Entertainment, na który co roku czeka rzesza graczy, nie odbędzie się w tym roku.

Warto przypomnieć, że pomimo faktu, iż Activision i Blizzard połączyły się w 2008 roku za sprawą fuzji przeprowadzonej przez ten pierwszy podmiot z firmą matką Blizzard Entertainment, czyli Vivendi, to coroczny konwent BlizzCon koncentrował się przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, na grach twórców Warcrafta. Wydarzenie przeważnie odbywało się w listopadzie i w 2018 roku w jego trakcie ujawniono WarCraft III: Reforged, czyli remaster kultowego RTS-a z 2002 roku, który zadebiutował na początku tego roku, ale nie spotkał się z przychylnymi opiniami recenzentów i fanów (średnia w serwisie Metacritic to 59%).      

W zeszłym roku BlizzCon przyniósł nam zaś zapowiedź Overwatch 2, ósmego rozszerzenia do World of Warcraft zatytułowanego Shadowlands (premiera już latem) oraz długo wyczekiwanej kontynuacji serii Diablo. Diablo IV stanowić ma swoiste odkupienie Blizzarda za trzecią cześć i gra powrócić ma do mroczniejszego klimatu znanego z pierwszych odsłon. Liczyliśmy na to, że BlizzCon 2020 przyniesie nowe informacje na temat tego tytułu, a także jego datę premiery (nie oznacza to jednak, że Blizzard nie zdecyduje się na stosowne ogłoszenia poza konwentem). Ten stanowił także arenę do esprotowych rozgrywek w ramach Overwatch World Cup, StarCraft II WCS Global Finals, World of Warcraft Arena World Championship i World of Warcraft Mythic Dungeon International. Saralyn Smith stwierdziła jednak, że konwent najprawdopodobniej powróci w przyszłym roku. Zawiedzeni?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard odwołuje tegoroczną edycję konwentu BlizzCon

 0